۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۰۶
معاون وزارت آموزش و پرورش:

۶۰ درصد دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی تحصیل می‌کنند

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حوزه تعلیم و تربیت به لحاظ کیفیت و کمیت بسیار گسترده است گفت: در دوره ابتدایی حدود هفت میلیون و ۲۰۰ هزار دانش آموز در کل کشور مشغول تحصیل هستند و این رقم حدود ۶۰ درصد کل دانش آموزان را شامل می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، محمددیمه ور در آیین افتتاح و تجهیز ۱۲۰۰ مدرسه به کتابخانه چند پایه روستایی در روستای زبرلو منطقه صوفیان تصریح کرد: از این آمار دانش آموز، ۷۰۰ هزار دانش آموز در مدارس و کلاس‌های چند پایه تحصیل می‌کنند که این‌ها در سنین مختلف و دختر و پسر هستند و این حرکت ارزشمند در راستای عدالت آموزشی تحقق یافته است.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: در آذربایجان شرقی حتی یک دانش آموز بازمانده از تحصیل نداریم و این خطه و آموزش و پرورش استان همواره در بسیاری از جهات پیشتاز بوده است.

وی در حوزه ابتدایی با اشاره به طرح برنامه‌های سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۳۰ یونسکو گفت: این مجموعه اهداف مختلف و راهکارهایی را برای آموزش و پرورش مد نظر قرار داده است که اصولا یادگیری برای دانستن بوده و یادگیری برای به کاربستن و بهتر زیستن و در نهایت یادگیری برای با هم زیستن مد نظر است.

منبع: ایسنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: