احتمال جذب ۵ هزار نیروی دیگر در آموزش و پرورش

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش در تلاش است هرچه سریعتر مجوز استخدامی ۵۰۰۰ نفر در مقطع دیپلم و ۵۰۰۰ نفر نیز بر مبنای ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان را اخذ کند.

به گزارش عیارآنلاین، خسرو نظری اظهار داشت: آموزش و پرورش بر مبنای قولی که به صورت شفاهی از معاونت اول ریاست جمهوری گرفته است ۵۰۰۰ نفر را برای ورود به دانشگاه فرهنگیان و ۵۰۰۰ نفر هم بر مبنای ماده ۲۸ دانشگاه فرهنگیان از فارغ‌التحصیلان سایر دانشگاه‌ها حوزه‌های علمیه با دو روش متفاوت جذب کند، اما هنوز مجوز عملی در اختیار آموزش و پرورش قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش برای این ۵۰۰۰ نفر در حال نیاز سنجی است که نیاز و جنسیت افراد مورد نیاز مشخص شود و برای مهر ۹۴ توسط یک آزمون ورودی انتخاب گردند و به مدت ۲ ترم تحصیلی در دانشگاه فرهنگیان مهارت‌های لازم را ببینند و در پایان با انجام آزمون جامع و در صورت احراز صلاحیت و کسب استانداردها برای سال ۹۵ وارد سیستم آموزش و پرورش شوند.

زئیس مرکز نیروی انسانی و فناوری اطلاعات به باشگاه خبرنگاران گفت: معلمان پیش‌دبستانی و فرزندان فرهنگیان از اولویت‌های جذب نیرو است، اما با توجه به اینکه قول استخدام در حد شفاهی است به دنبال کسب دستورالعمل‌های کتبی آن هستیم و در صورت کسب استانداردها این افراد از سال ۹۵ وارد سیستم آموزش و پرورش می‌شوند.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: