قائم مقام وزیر در ستاد گرامیداشت هفته معلم:

آموزش و پرورش برای سال ۹۴ و ۹۵ هیچ نیروی انسانی را جذب نمی کند

رییس مرکز برنامه ریزی و منابع انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش و قائم مقام وزیر در ستاد گرامیداشت هفته معلم گفت: با وجود اینکه امسال ۳۸ هزار بازنشسته و بیش از چهار هزار بازنشسته پیش از موعد از سیستم وزارت خارج می شوند اما این وزارت برای سال ۹۴ و ۹۵ هیچ نیروی انسانی را جذب نمی کند.

به گزارش عیارآنلاین، خسرو نظری یکشنبه در مراسم تجلیل از معلمان نمونه استان هرمزگان افزود: در گذشته ۷۰۰ هزار فرهنگی و کادر آموزشی به تعلیم و تربیت ۱۷ میلیون دانش آموز مشغول بودند اما اکنون با وجود ۱۳ میلیون دانش آموز، یک میلیون کادر فرهنگی در بدنه وزارت هستند که سیاست آموزش و پرورش کم کردن نیروی انسانی است که می توان با ۷۰۰ هزار نفر معلم و کادر آموزشی نیز آموزش و پرورش را مدیریت کرد.

وی بیان داشت: اگرآموزش و پرورش بتواند طی پنج سال آینده ۲۰۰ هزار نیروی انسانی را کم کند ، وضعیت معیشتی و رفاهی فرهنگیان بهبود می یابد و با کم شدند نیروی انسانی ، فرهنگیان می توانند خودشان را مدیریت کنند.

قائم مقام وزیر در ستاد گرامیداشت هفته معلم ادامه داد: افزایش اعتبارات وزارت آموزش و پرورش با ریخت و پاش نیروی انسانی از بین می رود و میزان ماندگاری نیروی انسانی در آموزش و پرورش به کمتر از سه سال رسیده است.

نظری یادآورشد: نظام آموزشی جدید (نظام ۶-۳-۳) موجی که از دوران ابتدایی بدون مطالعه و تحقیق شروع شد و این اقدام هویت و شاکله سیستم را به خطر می اندازد و آموزش و پرورش نتوانست زمینه بهسازی را برای معلمان فراهم کند.

وی اضافه کرد: به طور قطع همکاران فرهنگی گلایه مندی های در زمینه میزان حقوق، معیشت و غیره داشته و دارند و دولت هم به جد پیگیر این وضعیت است.

وی بیان داشت: بایستی استانداران و فرمانداران و سایر حوزه ها مسوولیت تجلیل از معلمان نمونه و گرامیداشت هفته معلم را برعهده بگیرند و استارت این کار در خیلی از استانها اتفاق افتاده که امیدواریم در سال آینده این موضوع در هرمزگان نیز انجام شود.

گفتنی است در این آیین از یک معلم نمونه کشوری و ۱۸ معلم نمونه استانی در هرمزگان قدردانی شد.

منبع: ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: