رئیس سازمان دامپزشکی کشور:

رتبه ۷ ایران در تولید گوشت در جهان

رئیس سازمان دامپزشکی کشور برزیل با داشتن ۲۰۰ میلیون راس گاو یک ششم ایران دانشکده دامپزشکی دارد.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی خلج رئیس سازمان دامپزشکی کشور امروز در همایشی که به مناسبت روز دامپزشکی در دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران برگزار شد، گفت: تعداد مراکز آموزش عالی دامپزشکی بسیار فراتر از نیاز کشور است و متعاقب آن تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان در این بخش نیازمند بازار کار هستند.

وی افزود: دامپزشکی می‌تواند ۲۵ درصد تولیدات در عرصه دام، طیور و آبزیان را افزایش دهد، زیرا نیروهای فارغ‌التحصیل با اثرگذاری در اقتصاد ملی، ثروت ملی و سلامت و رفاه جامعه می‌تواند قدم‌های بزرگی را در این عرصه بردارند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور به نقل از یکی از مسئولان این سازمان گفت: برزیل با داشتن ۲۰۰ میلیون رأس گاو و جمعیت گسترده طیور، تعداد دانشکده‌های دامپزشکی‌اش حدود یک ششم کشور ما است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور اظهار داشت: امروز بر اساس مصوبه سازمان تجارت جهانی در سال ۱۹۹۵ تمام معیار صادرات از کشوری به کشور دیگر، الزامات بهداشتی و بر اساس این موضوع سازمان‌های دامپزشکی کشورها مرجع صلاحیت‌داری هستند که اجازه ورود کالایی را صادر و اجازه خروج آن را بر اساس گواهی سلامت تأیید می‌کند.

وی افزود: بنابراین مُهر و امضای رئیس دامپزشکی کشور به دلیل جایگاه قانونی به منزلت اجتماعی آن در ۱۸۰ کشور جهان ارتباط داشته و به پشتوانه این اعتبار سال گذشته مجوز صادرات ۳۱ هزار دام زنده، دام سبک، دام زنده و جوجه یک روزه صادر شده است.

خلج تصریح کرد: ارزش اقتصادی جمعیت دام، طیور، آبزیان و زنبور عسل و تولیدات سالیانه آنها در کشور حدود ۱۰۳ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور بیان داشت: رتبه کشور در تولید گوشت در جهان ۷ یا ۸ و رتبه تولید تخم‌مرغ کشور در جهان حدود ۱۲ است.

وی بیان داشت: کشور به لحاظ مرزی با برخی از کشورهای پرخطر در زمینه سلامت و بهداشت دام و طیور قرار دارد، بنابراین داشتن مرز مشترک با این کشورها اهمیت دامپزشکی را چندین برابر می‌کند.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه حدود ۶۵۰۰ نفر در سازمان دامپزشکی کشور فعالیت می‌کنند و حدود ۲ هزار دامپزشک نیز در عرصه‌های غیردولتی در حال فعالیت هستند، گفت: اگر بخواهیم شعار «ایمنی غذا از مزرعه تا سفره غذا» را اجرایی کنیم، حتی حدود ۱۳ هزار دامپزشک نیز در این عرصه نیاز است.

وی بیان داشت: ۶۵ درصد کل فرآورده‌های خام دامی کشور را شیر تشکیل می‌دهد و اگر شیر خام بهداشتی و سالم موجود نباشد، با فرآوری خوب هم نمی‌توانیم صنایع لبنی خوبی داشته باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کشور به طرحی در سال ۸۳ اشاره کرد و گفت: این طرح را از آن سال پیگیری می‌کنم تحت عنوان طرح بازرسین بهداشتی شیر در محل جمع‌آوری شیر که بر اساس آن تیمی از دامپزشکی برای اجرای عملیات بهداشتی نظارت و تولید شیر در این فرآورده و همچنین دام نظارت کنند.

وی افزود: اگر کاردان‌ها و کارشناسان دامپزشکی حلقه‌های تولید شیر خام را در همان محل تولید کنترل کنند با توجه به اینکه حدود ۸ میلیون تن شیر خام در کشور تولید می‌شود، بخش زیادی هزینه‌ درمان که ممکن است بر اثر عدم سلامتی ماده تولیدی ایجاد شود، از بین می‌رود.

وی افزود: بر اساس این طرح اگر به ازای هر کیلوگرم شیر تولیدی در کشور ۵ هزار تومان هزینه شود، در مجموع سالیانه ۴۰ میلیارد تومان هزینه می‌شود.

وی افزود: در سال ۱۹۹۹ در کشور آمریکا ۷۶ میلیون نفر به دلیل بیماری غذازاد راهی مراکز بهداشتی شدند و ۳۵۰ هزار نفر بستری شدند و حدود ۴۸۰۰ نفر به کام مرگ کشیده شدند.

خلج اظهار داشت: بررسی‌ها نشان داد از عوامل این مسئله بیماری سالمونلا بود که از طریق گوشت مرغ و تخم‌مرغ و نهایتاً غذای آلوده دام به انسان منتقل می‌شود.

وی افزود: تا مادامی که غذای بهداشتی برای دام تولید نشود، نمی‌توان غذای سالم برای انسان تولید کرد.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

۲ دیدگاه

  1. ناشناس :

    دروغ است پس هزاران تن گوشت برزیلی وهزاران عدد گوسفند ارمنی برای تولید لبنیات وپشم وچرم به خونه خاله من اومده

  2. ناشناس :

    در ایران مراتع یا تبدیل به گندم زار شده اند ویا بکلی خشک واز بین رفته اند در بسیاریمناطق از جمله اذر بایجان کلش باقی مانده از گندم را خرد کرده با ذرت وکود اوره قاطی کرده به دامها میدهند تا زودپروار شوند گوشت دام در ایران الوده به سرب ومواد فلزی سنگین است که به مرور مغز واعصاب را ازبین میبرد

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: