۳۱ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۰

معلمان برای اجرای طرح رتبه بندی صبوری کنند

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزیر آموزش و پرورش گفت: باید معلمان برای اجرای کامل طرح رتبه بندی صبوری پیشه کنند.

به گزارش سریس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، سیدمحمد بطحائی روز دوشنبه در نشست با معاونان و مسوولان پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان شمالی در بجنورد با اشاره به انتقادات فرهنگیان از این طرح، اظهار کرد: همه معلمان با سابقه بالای ۶ سال مشمول این طرح می شوند.

وی اجرای طرح رتبه بندی را فرصتی ارزشمند برای این قشر خواند و گفت: بیش از ۹۰ درصد معلمان، شامل رتبه یک این طرح شده و دست کم ۱٫۸ تا دو میلیون ریال به حقوق آنان افزوده می شود.

بطحائی گفت: شرکت کارگزاری اقتصادی و رفاهی نیز برای فرهنگیان ایجاد شده که امید است این شرکت امور مربوط به مسائل رفاهی، بیمه ای و درمان معلمان را پیگیری کند.

وی بر کاهش هزینه ها و افزایش منابع در این وزارتخانه تاکید کرد و افزود: باید در امور جاری هزینه ها را کاهش داده و به تناسب آن درآمدها را افزایش دهیم.

وی برنامه افزایش درآمد آموزش و پرورش را جدی خواند و گفت: مطالعات طرح افزایش درآمدها در تهران انجام شده و بخشی از منابع و درآمدها به دیگر استان ها انتقال داده می شود.

بطحایی با اشاره به روند کاهشی اعتبارات و بودجه عمومی دولت در بخش آموزش و پرورش گفت: تمامی مشکلات اعتباری این وزارتخانه توسط دولت قابل حل نیست.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی نیز در این نشست گفت: فرهنگیان این استان در طرح بیمه طلایی مشکل دارند.

سیدمحمد لنگری افزود: خراسان شمالی تنها استانی است که سهم حق بیمه دولت را نیز به مدت ۱۹ ماه از حقوق فرهنگیان کسر کرده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در سال تحصیلی آینده با کمبود ۶۰۰ نیروی آموزشی مواجه هستیم ساماندهی این حوزه نیز با مشکل مواجه خواهد شد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: