۲۹ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۴
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی:

اجرای رتبه‌بندی مدارس غیردولتی در سال‌ جاری/ مدارس هیأت امنایی ساماندهی می‌شوند

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی آموزش و پرورش از اجرای طرح رتبه‌بندی مدارس غیردولتی در سال‌ جاری خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین،  مرضیه گُرد، رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس در خصوص مهم‌ترین اولویت‌های کاری سال ۹۴ اظهار داشت: با توجه به امکانات قانونی که برای ما گذاشته‌اند، با هماهنگی مجلس شورای اسلامی و همکاران خود، درباره خرید خدمات آموزشی به نحو احسن برنامه‌ریزی می‌کنیم.

وی ادامه داد: توسعه کمی و کیفی آموزش‌های راه دور مدنظرمان است و می‌خواهیم این مدارس را مورد توجه قرار دهیم.

گُرد اضافه کرد: در بحث مدارس هیأت امنایی نیز یکی از بحث‌های مهمی که از سال گذشته شروع کردیم، ساماندهی این مدارس بود؛ اجرای واقعی این مدارس و کنترل و نظارت بر این مدارس از جمله برنامه‌های ماست.

وی افزود:‌ طرح رتبه‌بندی مراکز آموزشی و پرورشی و مدارس غیر دولتی نیز جزو برنامه‌ریز‌ی‌های ما است که امیدواریم محقق شود.

* در هیچ طرحی واگذاری مدرسه دولتی به افراد نداشتیم

رئیس سازمان مدارس غیر دولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش خبرنگار فارس مبنی بر اینکه «در بودجه سال جاری اعلام شده است واگذاری مدارس دولتی به افراد ممنوع شده است؟»، خاطرنشان کرد: واگذاری نداشتیم بلکه مشارکت بود؛ چرا که مدرسه در اختیار آموزش و پرورش بود و مدیر از طرف وزارت آموزش و پرورش تعیین می‌شد و تأمین معلم و کادر مدرسه توسط مؤسس غیر دولتی که دارای تجربه کار در این حوزه بود، انجام می‌شد.

وی یادآور شد: با توجه به اختلاف‌نظر بین ما و اعضای کمیسیون آموزش مجلس که بعضی‌ها اعتقادی به این شکل نداشتند، این را نیز جزو برنامه‌‌های کاری خود داریم و جلساتی نیز خواهیم داشت؛ چرا که قرار است این تا پایان برنامه پنجم متوقف شود و ما یکی از کارهای مهم‌مان این است از الان سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کنیم و از سال‌های آینده طرحی را با نظر مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون آموزش و تحقیقات بنویسیم تا برای سال‌های بعد، این مشکل برطرف شود.

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: