۲۵ فروردین ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۵۵
فانی در همایش یاس مهربانی اعلام کرد

وجود ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: تلاش داریم با تامین اعتبار ۱۴ هزار زن سرپرست خانوار را پوشش دهیم.

به گزارش عیارآنلاین، علی اصغرفانی در همایش یاس مهربانی که دوشنبه ۲۴ فروردین در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد ضمن سلام به ۳۶ هزار دانش آموز و ۵۰۰۰ فرهنگی شهید گفت: امام خمینی ره فرموده اند از دامن زن مرد به معراج می رود.

وی ادامه داد: این جمله در عین کوتاهی بسیار پرمعنا و از ارزش بالایی برخوردار است چراکه نقش زنان و مادران را در شکل گیری جامعه نشان می دهد.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: اگر به همین جمله اکتفا کنیم و ابعاد آن را تحلیل و استخراج کنیم نقش کلیدی زنان در توسعه ، تربیت با تامین نیروی انسانی روشن تر می شود.

فانی اشاره کرد: اگر به دنبال جامعه توسعه یافته هستیم باید بدانیم که این جامعه با آحاد توسعه یافته امکان پذیر است و لازمه توسعه یافتگی افراد یک جامعه تعلیم و تربیت آحاد آن جامعه توسط مادران و زنان است.

وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: در کنار مادران، وزارت آموزش و پرورش توسط همکاران فرهنگی که بیش از نیمی از آنها را زنان تشکیل می دهد به تربیت می پردازد بنابراین نقش تعلیم و تربیت دختران به این دلیل ممتاز و منحصر به فرد است که تعلیم و تربیت پسران به خود آنها و تعلیم و تربیت دختران هم به خود دختران و هم به کل جامعه بر می گردد.

فانی افزود: در دولت یازدهم تعلیم و تربیت و آموزش و پرورش دختران در اولویت کار قرار دارد یقینا افزایش تحت پوشش آموزش دختران ، توسعه متوسطه اول و دوم برای دختران ، توسعه آموزش فنی و حرفه ای و رشته های مختلف متوسطه نظری و توزیع متوازن رشته ها در دوره متوسطه دوم اعم از شاخه کار و دانش و فنی و حرفه ای اولویت ما در برنامه توسعه آموزش و پرورش در بخش دختران است .

وی ادامه داد: توسعه آموزش و افزایش تحت پوشش دانش آموزان دختران در توسعه پایدار آینده جامعه موثر است لذا دفتر امور زنان در آموزش و پرورش علاوه بر نقشی که در همه وزارتخانه ها دارد در این زمینه نقش بزرگی خواهد داشت.

فانی بیان کرد: رسیدگی به آموزش دختران در مناطق عشایر ، ایجاد عدالت آموزشی در آموزش و پرورش دنبال می شود و فرهنگیان فرهیخته در ارزیابی و مدیریت آموزشها نقش اساسی دارند .

وی با اشاره به اینکه مدیران زن پیگیرتر و اثربخش تر هستند افزود: سپردن مسئولیت مدیریتی به خانم ها در آموزش و پرورش از جمله جهت گیری های این وزارتخانه است.

وی خاطرنشان کرد: با وجود ۱۴ هزار زنان سرپرست خانواده باید با تامین اعتبار تلاش خود را برای پوشش آنها بیشتر کنیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: فراخوان مقاله برای همایش یاس مهربانی داده شده است که از مقالات رسیده رهنمودی برای تعلیم و تربیت دختران در آموزش و پرورش است تا بتوانیم زمینه های بهتر بکارگیری همکاران فرهنگی را فراهم کنیم.

به گفته فانی این مقالات راهنمایی برای برنامه ریزی و هدایت تعلیم و تربیت دختران است.

منبع: پانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: