وزیر جهاد کشاورزی در برنامه نگاه یک:

کاهش فاصله تولید تا مصرف بخش کشاورزی در دستورکار دولت یازدهم

برنامه نگاه یک در شنبه آخر سال، با موضوع امنیت غذایی و مدیریت تولید و توزیع محصولات کشاورزی و دامی با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به روی آنتن رفت.

به گزارش عیارآنلاین، برنامه نگاه یک در شنبه آخر سال، با موضوع امنیت غذایی و مدیریت تولید و توزیع محصولات کشاورزی و دامی با حضور محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی به روی آنتن رفت.

حجتی

در این برنامه مهندس حجتی در مورد انتقال شرکت بازرگانی دولتی به وزارت جهاد کشاورزی، واردات شکر ، نابسمانی‌های بازار مرغ در هفته‌های آتی و مدیریت بازار شب عید توضیحاتی داد.

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به این سوال که تا چه زمانی باید شاهد حضور دلالان در زنجیره توزیع غذا باشیم گفت: «یکی دیگر از مسایلی که در دستور کار دولت یازدهم قرار دارد کاهش فاصله تولید تا مصرف است بدین مفهوم که تولیدکنندگان باید بتوانند در بخشی از بازرگانی مثل عمده فروشی حضور داشته باشند، ‌توانمندی‌ها و تشکل ها باید ایجاد شود مانند برخی کشورهای اروپایی که تولید کننده خودش فروشنده است».

حجتی در پاسخ به این سوال که برای رسیدن به این هدف چه باید کرد گفت: «اجرای بخش عمده این کار با وزارت جهاد کشاورزی است اما بخش‌های دیگری هم دخیل هستند مثل سازمان های تجاری که همه باید با حمایت از هم زنجیره تولید و عرضه را ایجاد کنند».

وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ این سوال مجری که در بازار میوه چه زمانی شاهد حذف دلالان خواهیم بود؟ گفت: «زمان مورد نظر شما اگر زمان بر اساس ریاضی است باید بگویم هیچ وقت، اما چیزی که می شود انجام داد ایجاد زنجیره تولید و عرضه توسط تولید کننده است که این مسئله در دستور کار است هر چند نیازمند هماهنگی های فرا بخشی هستیم».

لازم به ذکر است که توسعه زنجیره‌های کوتاه عرضه (Short Supply Chain) یکی از راهکار‌های کشور‌های اروپایی در کاهش حضور واسطه‌ها در زنجیره عرضه غذا است که در کشور ما تاکنون مغفول بوده است.

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. امید :

    چه عجب!!! اگه بشه مسیر زنجیره توزیع رو شفاف کرد مشکل حل میشه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: