گزارشی پیرامون قانون جدید سازمان سنجش؛

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی در قبولی کنکور ۹۴/ معدل دیپلم تاثیر گذار نیست +فیلم

وزارت آموزش و پرورش، از تاثیر مثبت و منفی و ۲۵ درصدی سوابق تحصیلی دانش آموزان در کنکور ۹۴ خبر داد.

به گزارش سرویس فرهنگی و اجتماعی عیارآنلاین، روز گذشته مسئولان آموزش و پرورش با اعلام خبر تاتیر سابقه تحصیلی دانش آموزان برای ورود به دانشگاه از تاثیر مثبت و منفی آن خبر دادند.

این مصوبه در حالی است که تا سال گذشته سوابق تحصیلی دانش آموزان درکاهش و افزایش تراز و رتبه فقط تاثیر مثبت داشته است ولی از سال آینده تاثیر ۲۵درصدی سوابق هم تاثیر منفی خواهد داشت.

 آنها در کنکور سال آینده تاثیرگذار است و همانند سال های گذشته نخواهد داشت.

شاخص تشخیص تاثیر سوابق چیست؟
اما جالب است بدانید بررسی سوابق تحصیلی دوره متوسط، معدل نیست بلکه سوابق تحصیلی نمرات دروس به صورت جداگانه براساس ضریب آنها در هر کدام از زیرگروه‌ها مشخص شده و تاثیرگذار است.

نحوه تاثیر سوابق تحصیلی بر نتیجه آزمون سراسری بستگی به نمره‌ای دارد که داوطلب در کنکور کسب می‌کند به عبارت دیگر اگر تراز نمره یک فرد در کنکور از سوابق تحصیلی وی پایین‌تر باشد، سوابق تحصیلی می‌تواند تراز او را بالا ببرد. بنابراین این تاثیر نسبی است و مطلق نیست.

 سوابق تحصیلی در آزمون سراسری تا ۲۵ درصد اعمال می‌شود و بر این اساس برای افرادی که دیپلم آنها با رشته‌ای که در کنکور انتخاب کرده‌اند متفاوت است تنها دروس مشترک تاثیرگذار خواهد بود که یا درس‌های عمومی هستند و یا به صورت مشترک بین دو رشته برگزار می‌شوند.

نکته دیگر اینکه، سوابق تحصیلی متناسب با زیرگروه هر رشته تاثیرگذار است، به این معنی که داوطلبی که در یکی از دروس نمره خوبی را در دیپلم به دست نیاورده است درصورت انتخاب رشته‌ای در زیرگروهی که ضریب درس در آن صفر است، با مشکلی مواجه نخواهد شد.

پیش از این نیز سازمان سنجش از تاثیر نداشتن سوابق دروس دوره پیش دانشگاهی در کنکور خبر داده بود.

دریافت فیلم// تاثیر مثبت و منفی سوابق تحصیلی در کنکور ۹۴

چهره‌ها:

۱ دیدگاه

  1. محمد :

    باید یک راهکار برای ارتقا معدل هم در نظر گرفته شود تا کسانی که معدل پایینی دارند و زمان اخد مدرکشون قبل از این قضایاست بتونن معدلشون رو ارتقا بدن.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: