یک تولیدکننده فولاد:

افزایش تعرفه واردات فولاد برای حمایت از تولید داخل بود

یک تولیدکننده فولاد با بیان اینکه تمام اجناس فولادی که حائز تعرفه شده اند تولید داخل دارند، افزود: در حال حاضر ۱۷ میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود و افزایش این تعرفه‌ها فقط برای حمایت از تولیدکنندگان داخل بوده است.

به گزارش عیارآنلاین، رضا شهرستانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اینکه وضع تعرفه واردات برای اقلام فولادی منافع زیادی را برای تولیدکنندگان دارد، اظهار داشت:در مصوبه اخیر دولت، تعرفه واردات شمش فولاد ۱۰ درصد، تعرفه واردات ورق ۱۵ درصد و تعرفه واردات میلگرد و تیرآهن ۲۰ درصد تعیین شده است.

 وی با بیان اینکه تمام اجناس فولادی که حائز تعرفه شده اند تولید داخل دارند، افزود: در حال حاضر ۱۷ میلیون تن فولاد در کشور تولید می شود و تعیین این تعرفه‌ها فقط برای حمایت از تولیدکنندگان داخل بوده است.

این عضو تولیدکنندگان فولاد با تأکید براینکه عمده اقلام فولادی که تعرفه آنها افزایش یافته در مصالح ساختمانی استفاده می‌شوند، گفت: کشور در حال حاضر با شرایط تحریم و افزایش قیمت انرژی روبه رو است به همین منظور دولت برای حمایت از صنعتگران چنین تصمیمی را گرفته است.

شهرستانی اضافه کرد: حدود ۱۵۰ هزار تن قطعات فولادی در کشور مورد استفاده قرار می گیرد که از این میان ۱۲۰ هزار تن در داخل کشور تولید می شود.

منبع: تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: