۲۲ اسف ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۳
رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

مجلس با اصل پایان نامه فروشی مخالف است/وزارت علوم لایحه خود برای مقابله با پایان نامه فروشی را ارائه دهد

زاهدی گفت: بحث پایان‌نامه فروشی از جمله موضوعاتی است که نمی‌توان از کنار آن بی تفاوت عبور کرد و مجلس با تمام قوای خود در مقابل این پدیده شوم ایستادگی می‌کند.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش در تحقیقات مجلس، در گفتگو با خبرنگار دانشگاهی باشگاه خبرنگاران، اظهار داشت: اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات کاملاً‌ با موضوع پایان‌نامه  فروشی مخالف هستند و این پدیده شوم را نتیجه نبود نظارت‌ها و بی توجهی به شاخص‌های رشد علمی کشور می‌دانند.

پایان نامه
وی گفت: بارها از وزارت علوم خواسته‌ایم که جدی‌تر در خصوص حل و فصل فروش غیر قانونی پایان‌نامه‌ها وارد عمل شود و حتی اگر نیاز به لایحه‌ای در این خصوص هست هر چه سریعتر به مجلس ارائه شود اما هنوز اقدامی از سوی وزارت علوم دیده نشده است.
وی با بیان اینکه این موضوع حیات علمی کشور را تهدید می‌کند و نیاز است از پتانسیل قوه قضائیه نیز در برخورد قانونی با متخلفان استفاده گردد. خاطر نشان کرد: کسانیکه پایان‌نامه دانشجویان را می‌فروشند آگاهانه یا ناآگاهانه حیثیت و آبروی علمی کشور را زیر سؤال می‌برند لذا چنین افرادی باید نسبت به عملکرد غیر قانونی خود پاسخگو باشند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: