مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام:

مصرف مرغ با وزن کمتر باید فرهنگسازی شود

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه در چند روز گذشته قیمت عرضه مرغ منجمد از ۵۵۰۰ به ۵۱۰۰ تومان کاهش یافته است، اظهارداشت: روند کاهش قیمت مرغ در بازار آغاز شده و امروز قیمت مرغ در بازار به ۷۶۰۰ تومان رسیده و به عبارتی ۲۰۰ تومان کاهش یافته است.

به گزارش عیارآنلاین،مصطفی یاسایی مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام امروز در نشست خبری گفت: تولید مرغ و فرآورده‌های پروتئینی در سالهای گذشته همواره با یک روند خطی روبرو بوده، در حالی که مصرف آن سینوسی و جهشی است و ثبات در آن وجود ندارد.

گوشت مرغ

وی با بیان اینکه با توجه به روند تولید، امسال از واردات بی‌نیاز بودیم، گفت: رقم‌هایی که برای واردات امسال در ابتدای سال اعلام شد، مربوط به ثبت سفارش‌های سال‌های گذشته بوده و امسال در مورد واردات مرغ ثبت‌سفارش جدیدی صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تا بهمن حدود ۱۵۰ هزار تن مرغ توسط این شرکت خریداری و ذخیره شده، گفت: به تناسب نیاز بازار مرغ‌های ذخیره شده به بازار عرضه می‌شود  چنانچه بعد از اینکه در دو ماه اخیر (بهمن و اسفند) با افزایش تقاضا مواجه شدیم بخشی از ذخایر مرغ در بازار عرضه شد.

یاسایی افزود: امسال از ابتدای بهمن‌ماه برای کنترل بازار مصرف توزیع مرغ منجمد را شروع کردیم، به طوری که روند افزایش قیمت در اسفند کنترل شد و از هفته گذشته روند کاهش قیمت شروع شده است.

وی افزود: از ابتدای بهمن سال جاری تا روز گذشته حدود ۲۰ هزار تن مرغ را وارد بازار کردیم، در حالی که در ماه‌های قبل حدود ۸ هزار تن توزیع مرغ منجمد در بازار انجام می‌شد.

مدیر عامل شرکت پشتیبانی امور دام با بیان اینکه در چند روز گذشته قیمت عرضه مرغ منجمد از ۵۵۰۰ به ۵۱۰۰ تومان کاهش یافته است، اظهارداشت: با توجه به آمارها، روند کاهش قیمت مرغ در بازار آغاز شده به طوری که امروز قیمت مرغ در بازار به ۷۶۰۰ تومان رسیده و به عبارتی ۲۰۰ تومان کاهش داشته است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: همچنین از روز چهارشنبه در قالب سبد حمایتی به افراد تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی مرغ توزیع می‌شود که از این طریق هم حدود ۲۴ هزار تن مرغ در بین این افراد توزیع می‌شود.

یاسایی با بیان اینکه جهت‌گیری شرکت پشتیبانی امور دام، رساندن قیمت هر کیلو مرغ به حدود ۷۰۰۰ تومان است، بیان داشت: با توجه به اظهارنظر وزیر جهاد کشاورزی، قیمت حدود ۷ هزار تومان برای مرغ گرم مناسب ترین قیمت است که با عرضه مرغ با این قیمت، مصرف کننده و تولیدکننده متضرر نمی‌شوند.

وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه چرا مرغ‌های منجمد عرضه شده در بازار از مدت مصرفشان فقط یک ماه باقی مانده و همین موضوع موجب استقبال مردم شده است، گفت: با توجه به شرایط نگهداری مرغ در سردخانه‌ها هیچ گونه مشکلی از نظر بهداشتی درخصوص مصرف مرغ‌های منجمد وجود ندارد و از ابتدای کشتار مرغ این محصول به مدت یک سال قابل مصرف است، ضمن اینکه مرغ‌های منجمد پس از اتمام تاریخ انقضاء مورد آزمایش سازمان دامپزشکی قرار می‌گیرند و در صورت تشخیص و نبود مشکل ممکن است تا ۳ ماه دیگر مدت مصرف آن تمدید شود.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام تصریح کرد: تلاش می‌شود، تا مرغ‌های عرضه شده به بازار حداقل ۲ ماه تاریخ مصرف داشته باشند و مردم از زمان مصرف آن نگرانی نداشته باشند.

یاسایی تصریح کرد: همچنین مصرف مرغ با وزن کمتر باید فرهنگ‌سازی شود، چرا که مرغ در وزن حدود یک کیلوگرم شرایط کیفی بیشتری دارد و ما هم تلاش کرده‌ایم تا با قیمت‌گذاری بییشتر برای خرید مرغ سایت، تولیدکنندگان مرغ را تشویق به تولید مرغ با وزن کمتر کنند.

یاسایی درخصوص تنظیم بازار گوشت قرمز اظهارداشت: از اول سال تا کنون ۱۸ هزار تن گوشت قرمزمنجمد توسط این شرکت در بازار توزیع شده که فقط ۳۵۰۰ تن از آن گوشت قرمز منجمد برزیلی بوده است.

وی در خصوص تنظیم بازار گوشت قرمز اظهارداشت: برنامه‌ریزی شده تا حدود ۲ هزار تن گوشت قرمز منجمد تا پایان سال عرضه شود که قیمت عرضه در سردخانه‌ها حدود ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و برای مصرف کننده ۱۹ هزار تومان است.

یاسایی با بیان اینکه سالانه حدود ۸۰۰ هزار تن گوشت قرمز در کشور تولید می‌شود، گفت: سهم واردات در تنظیم گوشت قرمز ۵ درصد و حدود ۳۰ تا ۴۰ هزار تن است.

منبع: فارس

 

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: