۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۲
علیپور خنکداری مطرح کرد:

تاکید بر ضرورت هدفمند کردن مصرف انرژی در کشور/اصلاح الگوی مصرف با ارایه کارت‌های انرژی

عضو کمیسیون عمران مجلس، با تاکید بر ضرورت هدفمند کردن مصرف انرژی در کشور، گفت: جلوگیری از هدر رفت منابع و همچنین اصلاح الگوی مصرف از مزایای ارایه کارت انرژی به مردم است.

به گزارش عیارآنلاین، کمال علیپور‌خنکداری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت هدفمند کردن مصرف انرژی در کشور، گفت: در صورتی که مردم کارت انرژی همچون کارت سوخت داشته باشند به طور حتم از هدر رفت منابع در کشور جلوگیری خواهد شد.

کمال علی پور خنکداری - عضو کمیسیون عمران مجلس

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه اصلاح الگوی مصرف باید در تمامی خانوارهای برای کاهش هزینه‌ها صورت بگیرد، افزود: در صورتی که مجلس با پیشنهاد ارایه کارت‌های انرژی به مردم موافقت کند به طور قطع شاهد مصرف بهینه انرژی در کشور خواهیم بود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه استفاده مردم از کارت انرژی به مثابه استفاده از کارت سوخت است، تصریح کرد: در صورتی که مردم بدانند سهمیه مشخصی برای مصرف انرژی از جمله برق، گاز و آب دارند و استفاده بیش از حد مجاز به پرداخت پلکانی هزینه ها منجر می‌شود به اصلاح الگوی مصرف خود اقدام می‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه پیشنهاد ارایه کارت‌های انرژی به مردم با اقبال نمایندگان رو به رو نشده است، افزود: این پیشنهاد با کمی تغییرات باز هم در مجلس طرح و امید است بتواند به کاهش هزینه‌های مردم و همچنین مصرف انرژی منجر شود.

علیپور‌خنکداری با بیان اینکه کارت انرژی می‌تواند به خوبی جایگزین یارانه نقدی شود، گفت: در صورتی که این پیشنهاد با موافقت مجلس همراه شود می‌توان به کاهش نقدینگی در کشور در نتیجه توزیع یارانه نقدی امیدوار بود.

وی ادامه داد: با ارایه کارت‌های مذکور به مردم مشترکان پرمصرف با پرداخت‌های بیشتر کمک حال اقتصاد کشور نیز خواهند بود.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: یکی دیگر از اهداف از اجرای طرح ارایه کارت‌های انرژی به مردم رفع مشکل مردم در پرداخت قبوض است.

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: