۱۷ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۳
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران:

قیمت جهانی نفت دیر یا زود افزایش پیدا می‌کند

به گزارش عیارآنلاین، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قیمت جهانی نفت دیر یا زود افزایش پیدا می‌کند رکن‌الدین جوادی افزود: برای کاهش چشمگیر قیمت نفت در بازارهای جهانی دو تعبیر وجود دارد که یکی میزان عرضه و تقاضای این محصول و دیگری ناظر بر سیاست‌های برخی از کشورهای تولید کننده نفت مانند عربستان […]

به گزارش عیارآنلاین، مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران گفت: قیمت جهانی نفت دیر یا زود افزایش پیدا می‌کند
رکن‌الدین جوادی افزود: برای کاهش چشمگیر قیمت نفت در بازارهای جهانی دو تعبیر وجود دارد که یکی میزان عرضه و تقاضای این محصول و دیگری ناظر بر سیاست‌های برخی از کشورهای تولید کننده نفت مانند عربستان در قبال ایران و روسیه است.
وی گفت:‌ این به آن معناست که به دلیل افزایش قیمت نفت، سرمایه‌گذاری‌ها روی توسعه زیرساخت‌های این محصول در کشورهای نفت‌خیز در کنار منابع جدیدی مانند شیل اویل و گس اویل بالا رفت و هر انچه عرضه آن بالا برود، فروشنده ناگزیر است که برای خریدار قیمت را کاهش دهد.
جوادی افزود: با اینحال کشورهای رقیب ایران و روسیه با تصمیم به ارزان فروشی خود درصدد فشار بر این دو کشور بودند که اقتصادشان وابسته به نفت است اماعربستان قدرت ادامه کاهش قیمت نفت را ندارد .
مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران بااشاره به نخستین حرکت عربستان درکاهش قیمت نفت در مرداد گفت: در آن زمان عربستان تخفیف قابل توجهی به خریدارانی داد که در گذشته با آنها قرارداد نفتی امضا کرده بود و این حرکت در کنار نبود تناسب میزان عرضه و تقاضا سبب ورود به این دور باطل شد.
جوادی با اشاره به توقف شتاب کاهش قیمت نفت،افزود: با اینحال افزایش قیمت نفت به موضوعاتی همچون ثبات کشورهای منطقه، تعاملات منطقه‌ای و حتی مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵ بستگی دارد.

منبع: واحد مرکزی خبر

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: