۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۶

نامشخص بودن وضعیت ورود تلفن همراه دانش آموزی به مدارس

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه ورود تلفن همراه به مدارس ممنوع است گفت: وضعیت ورود تلفن همراه ویژه دانش آموزان به مدارس نامشخص است.

به گزارش عیارآنلاین، مهدی نوید ادهم در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با ورود تلفن همراه به مدارس اظهار کرد: ورود تلفن همراه عادی در مدارس ممنوع است.

وی افزود: معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات تلفن همراه ویژه دانش آموزان را طراحی کرده است که هنوز به مرحله نهایی نرسیده و نمی توانم قضاوتی داشته باشم باید نتیجه کار را دید.

دبیر کل شورای عالی آموزش و پرورش درباره دوربین های مدار بسته در مدارس  اظهار کرد:دوربین های مدار بسته ممنوع است اما در محیط هایی که احتمال خطر برای دانش آموزان ابتدایی است همانند راهرو ها نصب دوربین ایرادی ندارد اما نصب در کلاس درس ممنوع است.

پیش از این حمیدرضا کفاش معاون پرورشی با بیان اینکه از سال آینده دانش آموزان می توانند تلفن همراه دانش آموزی را با خود به مدرسه ببرند، گفته بود؛ این تلفن همراه که با هماهنگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طراحی و عرضه شده است، قابلیت های تعریف شده ای دارد و فقط برای دانش آموزان طراحی شده است. این تلفن همراه سیم کارت مخصوص دارد و علاوه برکاربری ارتباطی، کاربری آموزشی نیز دارد.

منبع: مهر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: