واکنش به ممنوعیت واگذاری مدارس دولتی/در انتظار تصمیم شورای نگهبان

مدیرکل آموزش و پروش شهر تهران با اشاره به آموزش ۱۰ هزار و ۷۰۰ دانش آموز در بخش غیر دولتی، گفت: منتظر تایید مصوبه ممنوعیت واگذاری مدارس به بخش غیر دولتی هستیم تا راهکارهای دیگری جایگزین کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، اسفندیار چهاربند در گفتگو با خبرنگار مهر درباره مصوبه ممنوعیت واگذاری مدارس به بخش غیر دولتی توسط مجلس شورای اسلامی، اظهارداشت: ما هیچ اجاره نامه ای با بخش غیر دولتی منعقد نکرده ایم و یا مدرسه ای به این بخش واگذار نشده است. بلکه مشارکت با بخش غیر دولتی داریم.

وی افزود: منتظر هستیم تا مصوبه مجلس شورای اسلامی بعد از تایید شورای نگهبان ابلاغ شود و مطابق همان مصوبه راهکارهایی را برای ارتقای کیفیت آموزش و پرورش به ویژه در مناطق محروم ارایه دهیم.

چهاربند ادامه داد: خرید خدمات در قانون مدیریت خدمات کشوری چند روش دارد. در روش اول تامین نیروی انسانی، فضا و همه امکانات مربوط به بخش غیر دولتی می شود و دانش آموز را ما معرفی می کنیم و بابت آن سرانه ای به بخش غیر دولتی پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: روش دوم مشارکت با بخش غیر دولتی است، طبق بند ب آیین نامه اجرایی ماده ۲۲ قانون مدیریت خدمات کشوری فضا و امکانات برعهده دولت است و تامین نیروی انسانی توسط بخش غیر دولتی صورت می گیرد.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران یادآور شد: ما منتظر تایید مصوبه مجلس توسط شورای نگهبان هستیم و پس از ابلاغ راهکارهای دیگر را اجرا می کنیم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: