دیمه‌ور خبر داد

تخصیص ۲۳۰ میلیارد ریال برای هوشمندسازی پایه ششم

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: طی بهمن ماه سال جاری، با تامین و تخصیص حدود ۲۳۰ میلیارد ریال به استان های مختلف کشور حرکت ارزشمندی برای تجهیز کلاس های پایه ششم انجام دادیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمد دیمه ور گفت: پس از تغییر ساختار دوره ابتدایی و اضافه شدن پایه ششم به این دوره در برنامه درسی پایه ششم درس کار و فناوری درنظر گرفته شد بخشی از برنامه این درس ناظر بر آشنایی دانش آموزان با سخت افزار همچنین بعضی از نرم افزارهای رایانه ای بود.

وی ادامه داد: در بعضی استان ها و مناطق برخوردار کشور مدارس با کمک اولیا و ظرفیت ها و توانمندی های خود حداقل هایی را برای عملیاتی کردن این بخش ازبرنامه درسی فراهم کرده اند، اما در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور علیرغم تلاش های صورت گرفته به دلیل عدم کفایت امکانات مناسب برای اجرای این درس متاسفانه عدالت آموزشی و برخورداری دانش آموزان از اجرای اثربخش برنامه درسی با مشکلات جدی مواجه شد.

دیمه ور اشاره کرد: طی بهمن ماه سال جاری، با تامین و تخصیص حدود ۲۳۰ میلیارد ریال به استان های مختلف کشور حرکت ارزشمندی برای تجهیز کلاس های پایه ششم به رایانه، ویدئو پرژکتور و تامین تجهیزات هوشمندسازی این کلاس ها صورت گرفته و استان ها مشغول تامین وخرید تجهیزات هستند تا وارد کلاس های درس شود.

وی بیان کرد: این اقدام با تاکیدات ویژه وزیر آموزش و پرورش صورت گرفت و باید از همکاری معاونت محترم پشتیبانی و به ویژه رئیس مرکز برنامه ریزی نیروی انسانی وفناوری اطلاعات وزارت متبوع تشکر کرد که این فرصت را برای دوره ابتدایی ایجاد کردند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش در پایان گفت: طی یکی دو ماه گذشته حدود ۱۰ میلیارد ریال کیت های علوم و ریاضی تهیه و در اختیار مناطق محروم کشور قرار گرفت و این روند ادامه خواهد داشت. امیدواریم با تامین تجهیزات آموزشی مدارس کلاس های درس را فعال و محیط های یادگیری را پویا کنیم.

منبع: پانا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: