۱۳ اسفند ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۷
رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی:

قول مساعد رئیس‌جمهور برای ارائه سریع‌تر نظام رتبه‌بندی معلمان/ انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها انجام نشد

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از انجام مذاکراتی با رئیس‌جمهور و وزیر آموزش و پرورش در خصوص ارائه هر چه سریع‌تر نظام رتبه‌بندی معلمان خبر داد.

به گزارش عیارآنلاین، محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در جلسه دیروز (سه‌شنبه) شورای عالی انقلاب فرهنگی با رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان صحبت‌هایی انجام شد.

زاهدی

وی افزود: با توجه به افزایش حدود ۲۵۰۰ میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش که به پیشنهاد کمیسیون آموزش و تحقیقات و تصویب مجلس انجام شده است، از رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش درخواست شد تا لایحه رتبه‌بندی سریعتر به مجلس بیاید که در این خصوص قول مساعد داده‌اند؛ امیدواریم به زودی خبرهای خوشی در این راستا از سوی دولت داشته باشیم.

زاهدی در پاسخ به این پرسش که آیا با لایحه رتبه‌بندی معلمان شرایط معیشتی فرهنگیان بهبود خواهد داشت، خاطرنشان کرد: هنگامی که طرح رتبه‌بندی معلمان اجرایی شود در درون آن خود به خود موضوع معیشتی فرهنگیان مد نظر است.

وی ادامه داد: خوشبختانه در نظام رتبه‌بندی معلمان جایگاه، شأن و شئونات و منزلت معلمان مورد نظر است و همچنین مسائل رفاهی و معیشتی آنها مدنظر خواهد بود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: مذاکرات کمیسیون آموزش مجلس دیروز در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی با رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش در خصوص توجه به لایحه رتبه‌بندی معلمان مطرح شد.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا موضوع انتخاب رؤسای دانشگاه‌های تهران و فرهنگیان در جلسه دیروز شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح شد، تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد دستور جلسه بحثی راجع به هیچکدام از رؤسای دانشگاه‌ها مطرح نشد.

زاهدی افزود: در جلسه دیروز شورای عالی انقلاب فرهنگی زمانی برای مطرح شدن بررسی و انتخاب رؤسای دانشگاه‌ها وجود نداشت.

منبع: فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: