مدیریت اقتصادی در وزارت آموزش و پرورش اصلاح شود

یک عضو کمیسیون ا منیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: دلیل طرح استیضاح علی فانی وزیر آموزش و پرورش در مجلس مدیریت ضعف اقتصادی این وزارتخانه است، این استیضاح سیاسی نیست.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسین نقوی حسینی در تذکری شفاهی خطاب به وزیر آموزش و پرورش گفت: مجلس شورای اسلامی در تصویب بودجه ۹۳ آموزش و پرورش بودجه این وزارتخانه از ۱۶ هزار به بیش از ۲۱ هزار میلیارد تومان افزایش داد.

نقوی حسینی

وی افزود: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۳ حدود ۳۰ درصد افزایش یافت ولی دریافتی معلمان تغییری نکرد در حالی که مدعی هستیم ۹۰ درصد بودجه ، بودجه و هزینه های جاری است اما جیب فرهنگیان در سال جاری نسبت به سال گذشته تغییری نکرد. از سوی دیگر مطالباتشان نیز دریافت نکردند. سوالم این است که آموزش و پرورش با این ۳۰ درصد افزایش اعتبارات سال ۹۳ چه کرده است که هنوز بعد از هشت، نه ماه مطالبات فرهنگیان را هنوز پرداخت نکرده است؟ این وزارتخانه گزارش مالی به مجلس ارائه دهد.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بودجه آموزش و پرورش در لایحه بودجه سال آینده گفت: اکنون مجلس نمی‌داند که برای بودجه سال آینده وزارت آموزش و پرورش چه تصمیمی بگیرد. آیا مدیریت اقتصادی در این وزارتخانه همچنان ضعیف خواهند ماند؟ آیا مدیریت اقتصادی این وزارتخانه که مشکل دارد قرار نیست تغییر کند؟ تا مدیریت اقتصادی این وزارتخانه اصلاح نشود و نتواند با منابع موجود این وزارتخانه را اداره کنند وضع فرهنگیان تغییر نخواهد کرد.

به گفته وی، دلیل طرح مباحثی مربوط به استیضاح علی فانی وزیر آموزش و پرورش در مجلس را مدیریت ضعف اقتصادی این وزارتخانه اعلام کرد و سیاسی بودن این استیضاح را رد کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به آمار رئیس جمهور مبنی بر احیا، بازسازی و راه اندازی ۷۰۰۰ واحد صنعتی، تولیدی و صنفی گفت: ما آمار رئیس جمهور را قبول داریم. درخواستم از رئیس جمهور این است که برش شهرستان‌های ورامین ، قرچک و پیشوا از این آمار را اعلام کنند تا بفهمیم از این ۷۰۰۰ واحد احیا شده سهم این شهرستان‌ها چه مقدار بوده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: