رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی خبر داد

توانمندسازی معلمان برای استفاده از فضای مجازی

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن اعلام اینکه به دنبال ارائه آموزش‌های کلاسی در محیط فناوری و فضای مجازی هستیم اظهار کرد: هر کلاس درسی که آموزش‌هایش مبتنی بر رایانه می‌شود معلم‌ها را هم توانمند می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین،حجت‌الاسلام والمسلمین محی‌الدین بهرام محمدیان در گفت‌وگویی با تاکید بر اینکه باید معلمان ما همپای دانش آموزان در عرصه فضای مجازی پیش بروند اظهار کرد: معلم‌ها در برخی پایه‌ها مسلط به تدریس در فضای مجازی نیستند.

وی افزود: در مقطع ابتدایی دانش آموزان با کارکرد فناوری و مبانی رایانه آشنا می‌شوند، اما در مقاطع بعد به دنبال آن هستیم درس‌ها را “آی.تی بیس” کرده و آموزش‌ها را در محیط فناوری ارائه کنیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی با بیان اینکه به عنوان مثال اگر دانش آموزان بخواهند یک فیلم چندرسانه‌ای را برای درس شیمی بسازند یا درس فیزیک را با نرم افزار پاورپوینت بیاموزند و شب در تالارهای گفت‌وگو درباره مباحث علمی به گفت وگو بنشینند، معلم باید مهارت بیابد تا گروه را راهبری کند عنوان کرد: با تهیه و توزیع بسته‌های آموزشی پشتیبان برای معلم‌ها این کار را انجام می‌دهیم تا اطلاعاتشان بروزرسانی شود.

محمدیان ادامه داد: هر کلاس درسی که آموزش‌هایش مبتنی بر رایانه می‌شود معلم‌ها را هم توانمند می‌کنیم. اکنون اقدامات دیگری را نیز در عرصه فضای مجازی دنبال می‌کنیم که از جمله آنها می‌توان به ارائه متن کتب درسی و راهنماهای معلم در محیط وب اشاره کرد.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: