مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران:

احیای سفره های آب زیرزمینی نیازمند هماهنگی کامل همه مدیران آب است

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: برای احیا و تعادل بخشی به آب های زیرزمینی باید تمامی مدیران امور آب کشور هماهنگی کامل داشته باشند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد حاج رسولیها در اولین همایش سراسری مدیران امور و روسای ادارات منابع آب شهرستان‌های کشور اظهار داشت: کشور هشت سال به طور مداوم درگیر خشکسالی است که نباید از این مسئله به عنوان پدیده یاد کرد، بلکه بایستی آن را باور داشت.
محمد حاج رسولیها
وی افزود: هم‌اکنون در تمام مناطق کشور به ویژه در مناطق کوهستانی آثار تغییر اقلیم را می توان به وضوح مشاهده کرد و کاهش میزان بارش ها ناشی از همین تغییر اقلیم است.
مدیرعامل شرکت مدیریت منابع آب ایران با بیان اینکه “دیگر از برف و باران های گذشته و تشکیل یخچال‌های طبیعی خبری نیست”، گفت:
وزارت نیرو به منظور مقابله با آثار این تغییرات، اقدامات موثری را آغاز کرده و خوشبختانه با حمایت دولت و تشکیل دوره جدید شورای عالی آب مقررشده تمامی ارگان های کشور در خصوص برنامه‌ها و سیاست‌های بخش آب با این شورا هماهنگی داشته باشند.
حاج رسولیها با بیان اینکه “رویکرد وزارت نیرو از بحث سازه‌ای به غیر سازه‌ای تغییر کرده”، اذعان داشت: برای اجرای احیا و تعادل بخشی به آب های زیرزمینی باید یک رابطه منطقی بین صف و ستاد ایجاد شود و باید برای تحقق اهداف و برنامه ها و استراتژی‌هایی که ایجاد می شود یک بستر مناسب طراحی کرد.
وی افزود: مدیران امور شهرستان‌ها برای پیشبرد اهداف خود بر نیروی انسانی و ابزار منابع مالی تکیه دارند که متاسفانه در بیشتر اوقات با کمبود و ناکامی‌هایی مواجه می‌شوند.
مشاور وزیر نیرو خاطرنشان کرد: برای احیا و تعادل بخشی به آب های زیرزمینی باید تمامی مدیران امور آب کشور هماهنگی کامل داشته باشند و بعضی اوقات پیش می‌آید که یک بخش‌نامه یا دستورالعمل از ستاد به صف دچار تغییرات بسیاری می‌شود اما در اجرای طرح باید با هماهنگی لازم برای تحقق تمام اهداف این طرح تلاش کنیم.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: