وزیر آموزش عالی مراکش:استفاده از تجربیات آموزش عالی ایران برای ما سودمند است

دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دیدار با خانم آتمانی عبدالعزیز وزیر آموزش عالی مراکش بر توسعه روابط علمی و فناوری با این کشور عضو سازمان کنفرانس اسلامی و جنبش غیر متعدها تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، دکتر فرهادی در این دیدار ضمن اشاره به بازگشایی سفارت جمهوری اسلامی ایران در مراکش ، اراده ایران را برای توسعه روابط با مراکش در زمینه های سیاسی و اقتصادی و بویژه علم و فناوری جدی توصیف کرد.

۴۸

وی با تاکید بر آمادگی دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی ایران برای گسترش همکاری های علمی و فناوری با مراکش ، با پیشنهاد تشکیل کمیسیون مشترک علم و فناوری بین دو کشور آن را گام مهمی برای توسعه روابط آموزش عالی اعلام کرد.

خانم آتمانی عبدالعزیز وزیر آموزش عالی مراکش نیز ضمن ابلاغ پیام تبریک پادشاه مراکش به دولت و ملت ایران به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران گفت : نخست وزیر مراکش بر گسترش روابط با ایران تاکید ویژه دارد.
وی با اشاره به پیشنهاد نامگذاری یک روز به عنوان روز جهانی پژوهش و فناوری از طرف وزیر علوم ایران به سازمان ملل گفت در صورت تصویب این پیشنهاد ، اهمیت همکاریهای علمی و فناوری بیشتر نمایان خواهد شد.
وزیر آموزش عالی مراکش با اشاره به وجود ۱۹ دانشگاه در مراکش گفت : در صدد هستیم با ادغام این دانشگاهها به ارتقای کیفیت علمی آنها کمک کنیم که در این راستا استفاده از تجربیات آموزش عالی ایران برای ما سودمند خواهد بود.

منبع: تک‌دیپلماسی

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: