عضو کمیسیون تلفیق مجلس:

افزایش بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق/ بودجه آموزش و پرورش بیش از ۲۸ هزار میلیارد شد

عضو کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق مجلس، گفت: بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۴ به بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

به گزارش عیارآنلاین، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آیا بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق مجلس افزایش یافته است؟»، اظهار داشت: بله، در مجموع ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان به بودجه آموزش و پرورش در سال ۹۴ اضافه شد.

وی افزود: یکی از مصوباتی که در کمیسیون تلفیق در خصوص آموزش و پرورش داشتیم این بود که با صرفه جویی در شرکت‌های بزرگ، ۳ هزار میلیارد تومان به آموزش و پرورش و وزارت علوم اختصاص پیدا کند.

حجت الاسلام و المسلمین سلیمی با اشاره به برخی بندهای افزایش بودجه آموزش و پرورش در کمیسیون تلفیق برای سال ۹۴ گفت: مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان بابت تخریب و بازسازی مدارس و ۳۰ میلیارد تومان نیز به معاونت پرورشی، اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و سازمان دانش‌آموزی اختصاص یافت.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: در تبصره الحاقی که وجود داشت نیز مبلغ ۳۶ میلیارد تومان برای آموزش فنی و حرفه‌ای اختصاص پیدا کرد و بابت ایاب و ذهاب دانش‌آموزان استثنایی نیز ۲۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شد.

وی افزود: همچنین سرانه مدارس شبانه‌روزی ۲۰۰ میلیارد تومان، دانشگاه فرهنگیان ۳۳ میلیارد تومان، دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی پنج میلیارد تومان، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان پنج میلیارد تومان، پاداش پایان خدمت فرهنگیان ۳۵۰ میلیارد تومان، کمک به توسعه ورزش در مدارس ۲۰ میلیارد تومان، کمک به تکمیل مدارس خیّر ساز ۵۰ میلیارد تومان و تجهیز سیستم‌های گرمایشی مدارس ۴۲۰ میلیارد تومان در کمیسیون تلفیق مجلس برای سال ۹۴ افزایش یافت.

حجت‌الاسلام و المسلمین سلیمی با بیان اینکه بودجه پیشنهادی دولت در خصوص بودجه سال ۹۴ آموزش و پرورش حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان بود تصریح کرد: با توجه به اینکه در کمیسیون تلفیق مجلس با افزایش ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه آموزش و پرورش در سال آینده موافقت شده است، بودجه این وزارتخانه به بیش از ۲۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

وی افزود: معتقد هستیم صرف هزینه در آموزش و پرورش عین سرمایه‌گذاری است و مجلس کاملاً آمادگی دارد تا به آموزش و پرورش کمک کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص رتبه‌بندی معلمان و پیش بینی بودجه برای آن گفت: منتظر لایحه دولت در خصوص رتبه بندی معلمان هستیم تا در خصوص آن تصمیم‌گیری کنیم.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: