مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری:

فیلم‌های آموزشی برای همه کتب جدید التألیف پایه‌های تحصیلی تولید می‌شود

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری گفت: درحال حاضر برای همه کتاب‌های جدیدالتألیف که در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی داریم در سال‌های اخیر فیلم‌های آموزشی را پایه به پایه تولید می‌کنیم.

به گزارش عیارآنلاین، محمود امانی تهرانی، مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی دوره ابتدایی و متوسطه نظری در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، درخصوص پشتیبانی رسانه‌ای از مواد آموزشی اظهار داشت: در دفتر برنامه‌ریزی تألیف کتاب‌های درسی تعدادی فیلم‌های آموزشی برای پشتیبانی کلاس‌های درس تولید کرده‌ایم و این فیلم‌ها در فرآیند یادگیری استفاده می‌شود.

محمود امانی طهرانی

وی ادامه داد: در حال حاضر درس‌های علوم، تفکر و پژوهش، تفکر و سبک زندگی در پایه ششم، هفتم و هشتم، مطالعات اجتماعی در پایه‌های مختلف سوم دبستان تا هشتم دارای اجزایی مثل فیلم است که در فرآیند تدریس، معلمان باید آن را در کلاس درس نشان دهند.

امانی تهرانی افزود: برای آموزش معلمان، فیلم‌های آموزشی تدریس در درس‌های مختلف را آماده‌ کرده‌ایم؛ درحال حاضر ریاضی پایه اول تا ششم و ریاضیات هفتم و هشتم دبستان فیلم راهنمای معلم دارد و نحوه آموزش صفحه به صفحه کتاب، آموزش داده شده است.

مدیرکل دفتر تألیف کتاب‌های درسی دوره ابتدایی و متوسطه نظری یادآور شد: در درس‌های پایه‌های چهارم و هشتم الان فیلم آموزش داریم و بسیاری از فیلم‌های آموزشی در شبکه رشد در سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی قابل دانلود کردن است.

وی تصریح کرد: معلمان به راحتی می‌توانند فیلم‌ها را در شبکه رشد به نشانی Roshd.ir دانلود کنند و این تسهیلات در طول زمان شتاب بیشتری نسبت به گذشته گرفته است و هر چه جلو می‌رویم تعداد رسانه‌های تولیدی افزایش پیدا می‌کند.

امانی تهرانی اضافه کرد: در حال حاضر برای همه کتاب‌های جدیدالتألیف که در سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی داریم در سالهای اخیر فیلم‌های آموزشی را پایه به پایه تولید می‌کنیم.

مدیرکل دفتر تالیف کتاب‌های درسی ابتدایی و متوسطه نظری در خصوص تهیه این رسانه‌های آموزشی خاطر نشان کرد: یکی از راه‌ها دانلود کردن است و راه دیگر مرکز پخشی است که انتشارات مدرسه ایجاد کرده است و تمام تولیدات سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و تولیدات مورد تأیید سازمان را پخش می‌کند و به زودی بخش اینترنتی نیز راه‌اندازی می‌شود.

منبع: فارس

۲ دیدگاه

  1. علی :

    خیلییییییییییییییییییییییییییی خوب بود

  2. علی :

    خیلی خوب بود خوشم اومد دستت درد نکنه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: