معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی:

تولیدکنندگان فریب اخبار کمبود احتمالی مرکبات را نخورند

ذخیره‌سازی مرکبات برای تأمین نیاز ۴۵ هزار تنی شب عید در حال انجام است و تأخیر در زمان ذخیره‌سازی مشکلی را برای تأمین بازار شب عید به همراه نخواهد داشت.

به گزارش عیارآنلاین، معاونت باغبانی وزارت جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران گفت: برای تأمین نیاز پرتقال شب عید، باید ۴۵ هزار تن از این محصول خریداری شود که سازمان تعاون روستایی به‌دنبال انجام این کار است اما زمان ذخیره‌سازی برای ما اهمیتی ندارد.

محمدعلی طهماسبی افزود: برای مصرف این ایام سال، پیش‌بینی ذخیره‌سازی ۴۵ هزار تن مرکبات و ۲۰ تا ۲۵ هزار تن سیب شده است.

وی خاطرنشان کرد: پرتقال های ذخیره شده از تولید امسال در انبارهای مردم یا دولت، برای عرضه در شب عید نگهداری می‌شود تا به بازار عرضه شود به همین دلیل مشکلی برای تأمین مرکبات دراین ایام نخواهیم داشت.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی ادامه داد: اظهار نظرهای نیز که در خصوص کمبود پرتقال مطرح می‌شود سناریویی برای فروختن این محصول در شب عید به قیمت بالاتر است.

طهماسبی تصریح کرد: در سال‌های گذشته پرتقال به قیمت ناچیزی در شب عید به فروش رسید، به‌طوری که تا اردیبهشت‌ماه سال بعد نیز مرکبات در بازار ماند، به همین دلیل در سال جاری نیز تولیدکنندگان نباید فریب اخبار کمبود احتمالی مرکبات را بخورند.

وی درباره مجوز واردات پرتقال یادآور شد: واردات مرکبات به هر نحو ممنوع است، زیرا امکان انتقال بیماری به کشور را مهیا می‌کند.

منبع: ایانا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: