رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش

تعداد دقیق دانش‌آموزان در سال ۹۳ مشخص شد/ تحصیل ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ دانش‌آموز

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گفت: در مجموع ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ دانش‌آموز در سال تحصیلی جاری در مدارس مشغول به تحصیل هستند.

به گزارش عیارآنلاین، خسرو نظری، رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس و در پاسخ به این پرسش که «آخرین تعداد دانش‌آموزان در سال ۱۳۹۳ چقدر است؟»، اظهار داشت: در مجموع ۱۳ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۱۸۵ دانش‌آموز در مقاطع و پایه‌های مختلف در سال جاری مشغول به تحصیل هستند.

خسرو نظری

وی افزود: تعداد دانش‌آموزان در مقطع ابتدایی ۷ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۱۲۰ نفر است که فقط در پایه اول دبستان با رشد ۲۵ هزار و ۹۹ دانش‌آموز نسبت به سال گذشته مواجه بودیم.

نظری با اشاره به تعداد دانش‌آموزان در مقاطع متوسطه اول و دوم، خاطرنشان کرد: در دوره اول متوسطه (راهنمایی سابق) ۲ میلیون و ۵۳ هزار و ۱۵۸ دانش‌آموز و در دوره دوم متوسطه (دبیرستان) ۳ میلیون و ۲۱۰ هزار و ۶۵۵ دانش‌آموز در سال جاری مشغول به تحصیل هستند.

وی اضافه کرد: تعداد دانش‌آموزان محصل در آموزش و پرورش استثنایی کشور در سال تحصیلی کنونی ۷۱ هزار و ۴۳۹ نفر است.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی، نیروی انسانی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: تعداد دانش‌آموزان بزرگسال و مشغول به تحصیل در سال جاری ۴۷۰ هزار و ۷۱۲ نفر است.

نظری در پایان گفت: تعداد دانش‌آموزان پیش دبستانی در آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته ۱۲۳ هزار و ۱۷۷ نفر افزایش داشته است.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: