۲۰ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۴
دکتر ستاری در دومین نشست شورای عالی ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی تاکید کرد :

ضرورت جهش در تجاری‌سازی دستاوردهای سلول‌های بنیادی

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری در دومین نشست شورای عالی ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی بر ضرورت جهش در تجاری سازی دستاوردهای سلول های بنیادی تاکید کرد .

به گزارش عیارآنلاین، دکتر سورنا ستاری ، معاون علمی و فناوری در دومین نشست شورای عالی ستاد توسعه سلول‌های بنیادی، ضمن اشاره به حمایت های معاونت علمی از حوزه سلول‌های بنیادی بر توسعه و تجاری‌سازی دستاوردهای سلول‌های بنیادی تأکید کرد.

ستاری

وی سلول های بنیادی را یکی از اصلی ترین‌ اولویت‌های اصلی کشور در حوزه فناوری های راهبردی عنوان کرد و افزود: در این حوزه ضعف‌ها و عقب‌ماندگی‌هایی در کشور داریم و رتبه های جهانی ایران راضی کننده نیستند.

دکتر ستاری در ادامه گفت :  با  تلاش فعالان سلول‌های بنیادی و حمایت‌ نهادهایی چون معاونت علمی و فناوری، باید جهش عظیمی در این حوزه طی چند سال پیش روی رخ دهد که البته با اقدامات صورت گرفته توسط ستاد توسعه فناوری سلول‌های بنیادی و فعالان این حوزه شاهد رخ‌دادن تحولی جدی در این حوزه خواهیم بود و معاونت علمی و فناوری در این مسیر از هیچ‌گونه حمایتی فروگذاری نخواهد کرد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با اعلام افزایش تسهیلات و معافیت‌های صندوق نوآوری و شکوفایی از کاهش سود این صندوق در آینده خبر داد و گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه سلول های بنیادی باید در جهت بهره مندی از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی هدایت شوند و معاونت علمی و فناوری نیزتلاش دارد تا برای دانشجویان پسادکتری و پژوهشگران و محققان حوزه سلول های بنیادی، زمینه بهره مندی از حمایت‌های صندوق پژوهشگران کشور را فراهم می کند.

دکترستاری با تأکید بر افزایش رقم قراردادهای منعقدشده در حوزه سلول های بنیادی گفت: رقم فعلی قراردادهای تجاری در این حوزه باید افزایش یابد و بر روی پروژه‌های نو که تجربه‌های زیادی از آن‌ها در کشور وجود ندارد توجه و سرمایه‌گذاری شود.

منبع: مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: