۲۰ بهم ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۷
معاون وزیر جهاد کشاورزی:

ابلاغ دستورالعمل خرید تضمینی گندم براساس کیفیت بزودی/ قیمت بالاتر از خرید تضمینی است

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دستورالعمل عملیاتی شدن خرید تضمینی گندم بر اساس کیفیت تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود، گفت: بر اساس این طرح گندم کیفی با قیمتی بالاتر از قیمت تضمینی از کشاورزان خریداری می‌‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، عباس کشاورز معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس و در پاسخ به این سؤال که دستورالعمل طرح خرید تضمینی گندم براساس کیفیت در چه مرحله‌ای است، گفت: دستورالعمل عملیاتی شدن خرید تضمینی گندم براساس هکتولیتر تهیه شده و تا چند روز دیگر ابلاغ می‌شود.

وی افزود: براساس این طرح اگر گندم تولیدی توسط کشاورزان از کیفیت بالاتری برخوردار باشد، با قیمتی بیشتری نسبت به قیمت تعیین شده خرید تضمینی گندم که ۱۱۵۵ تومان است، از تولید‌کنندگان خریداری می‌شود.

معاون زراعت وزیر جهاد کشاورزی اظهار داشت: خرید تضمینی گندم براساس هکتولیتر (وزن هر هزار دانه گندم) و شاخص زنونی است که در آن کیفیت و میزان پروتئین موجود در گندم تولیدی اندازه‌گیری می‌شود.

وی افزود: دستورالعمل خرید تضمینی گندم براساس کیفیت تا ۱۰ روز آینده ابلاغ می‌شود.

این گزارش حاکی است: نرخ خرید تضمینی گندم در سال زراعی جاری با حدود ۱۰ درصد افزایش نسبت به سال گذشته از ۱۰۵۰ تومان به ۱۱۵۵ تومان رسید که قیمت مذکور براساس نظر کارشناسان و کشاورزان با هزینه‌های تولید تناسب ندارد.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: