معاون وزیر آموزش و پرورش: مربیان دانش آموزان را تک بعدی تربیت نکنند

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش بر رشد همه جانبه افکار و روحیه دانش آموزان توسط مربیان تاکید کرد.

به گزارش عیارآنلاین، «حمیدرضا کفاش» در مراسم نواخته شدن زنگ انقلاب اظهار کرد: هنگامی می‌توانیم از دانش آموزان در آینده بهره مند شویم که روحیه آنها از ابعاد مختلف رشد کند چرا که فردی موفق است که بتواند از جنبه های مختلف روحیه اش رشد کند.

حمیدرضا کفاش

وی افزود: فردی که تک بعدی باشد و به عنوان مثال تنها به فکر درس باشد و سایر امور را کنار بگذارد روحیه تک بعدی خواهد داشت و نمی تواند مفید واقع شود بنابراین مربیان موظف هستند روحیه دانش آموزان را به طور همه جانبه در نظر گرفته و شرایط را برای آنها فراهم کنند.

وی با بیان اینکه محوری ترین شعار جمهوری اسلامی ” استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی” است، اظهار کرد: هر سه کلمه موجود در این شعار محقق شده و مهمترین آن استقلال است که در گذشته مسئولان آن زمان به کشورهای بیگانه وابستگی شدید داشتند و هیچگاه نمی توانستند کوجکترین کاری را بدون اجازه آنها انجام دهند اما با پیروزی انقلاب اسلامی، ملت ایران طعم واقعی استقلال را چشیدند و هر گاه سرود پیروزی انقلاب به گوش نسلهای آن زمان می رسد اشک در چشمانشان جاری می شود.

کفاش تصریح کرد: کشورهای بیگانه در گذشته دانشمندان ما را وابسته کرده و فکر آنها را مدیریت می کرد اما امروز دانشمندان ما به استقلال دست یافته و به پیشرفتهای بی نظیری در عرصه های مختلف دست یافتند.

معاون فرهنگی و پرورشی وزیر آموزش و پرورش در پایان ۱۳۹۳ جلد کتاب جدید و نو برای هنرستان تهذیب هدیه کرد.

نیاز ۳۰۰ اردوگاه دانش آموزی به احیاء و مرمت

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در جریان بازدید از مجتمع فرهنگی و اردویی گنجنامه گفت: در حال حاضر ۳۰۰ اردوگاه دانش‌آموزی در سطح کشور به توسعه، تجهیز و مرمت نیاز دارد چرا که برخی از آنها در یک دهه گذشته مخروبه و زمین‌های آنها محصور بوده است.

وی افزود: دولت قبل سیاست توسعه اردوگاه‌های دانش‌آموزی را نداشت و به دنبال فروش و واگذاری این مجتمع‌های به بخش خصوصی بود اما دولت تدبیر و امید بنا را بر احیا و توسعه اردوگاه‌ها قرار داده است.

معاون وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در بودجه سال ۹۴ ردیف بودجه‌ای در راستای توسعه و احیای اردوگاه‌های دانش‌آموزی در سراسر کشور پیش‌بینی شده است.

اعتباری افزون بر ۵۷۰ میلیارد تومان در راستای توسعه، تجهیز و مرمت اردوگاه‌های دانش‌آموزی در لایحه بودجه پیش‌بینی شده که امیدواریم مجلس آن را تصویب کند.

کفاش در ادامه با بیان اینکه برای توسعه و احیای اردوگاه‌های دانش‌آموزی از ظرفیت نوسازی مدارس نیز استفاده خواهد شد، تصریح کرد: دو شرط داشتن سند مالکیت به نام آموزش و پرورش و طرح جامع، لازمه به رسمیت شناخته شدن اردوگاه‌های دانش‌آموزی است که در صورت تأمین این دو شرط در ردیف بودجه توسعه‌ای قرار می‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه ۳۵۰ اردوگاه دانش‌آموزی در سراسر کشور وجود دارد، عنوان کرد: پنج اردوگاه‌ به عنوان اردوگاه‌های کشوری بوده و بقیه اردوگاه‌های استانی و منطقه‌ای هستند.

معاون وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: در حال حاضر ۳۰۰ اردوگاه دانش‌آموزی در سطح کشور به توسعه، تجهیز و مرمت نیاز دارد، چرا که برخی از آنها در یک دهه گذشته مخروبه و زمین‌های آنها محصور بوده است.

منبع: ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: