رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش:

افزایش سطح سواد معلمان مدارس واگذار شده به بخش خصوصی

رئیس سازمان مدارس غیردولتی وزارت آموزش و پرورش‌ گفت: سطح سواد تحصیلی معلمان به کار گرفته شده در واگذاری مدارس دولتی به موسسان غیر دولتی بالاتر رفته و رضایت اولیاء دانش آموزان نیز زیادتر شده است .

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد، معاون وزیر و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «واگذاری مدارس دولتی به مؤسسان مدارس غیردولتی با موضع گیری‌ نمایندگان مجلس روبه‌رو شده است،حال تکلیف این طرح به کجا می‌انجامد؟»، خاطرنشان کرد: معتقدیم شاید این طرح درست تبیین نشده است؛ بحث ما مشارکت و خرید خدمات از مؤسسان مدارس غیردولتی است تا در تأمین نیروی انسانی کمک کنند.

مرضیه گرد

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکتهای مردمی وزارت آموزش و پرورش افزود: در خیلی از مناطق بخش‌هایی داشتیم که به دلیل کمبود نیروی انسانی و عدم آمادگی دانشگاه فرهنگیان ممکن بود که در سال جاری کلاس‌هایشان تعطیل شود.

وی اضافه کرد: به همین دلیل به مؤسسان مدارس غیردولتی که دارای مجوز بودند اجازه داده شد در این طرح مشارکت کنند و با توجه به شرایط استانها آنها دعوت شدند، نیروها معرفی شده و مصاحبه انجام شد و با مشارکت آنها مدیریت مدارس را بر عهده گرفتند.

گُرد یادآور شد: البته مالکیت متعلق به آموزش و پرورش است و مدیر، سرایدار و اموال متعلق به آموزش و پرورش بوده و تمام مسائل قانونی آن رعایت شده است.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: بعضی از دوستان شاید به دلیل اینکه اطلاعاتی ندارند به شکل دیگری این موضوع را مطرح می‌کنند؛ اما آنچه که تا به حال مورد پایش قرار داده‌ایم خوشبختانه هم سطح سواد تحصیلی معلمان به کار گرفته شده بالاتر رفته و هم رضایت اولیاء دانش‌آموزان؛ تکیه بر حضور معلم راهنما در کنار این معلمان و ادامه آموزش‌های ضمن خدمت نیز انجام می‌شود.

منبع: فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: