عضو کمیسیون انرژی مجلس

پرمصرف‌ها باید هزینه بیشتری بابت انرژی پرداخت کنند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت انرژی برای سال آینده پیش‌بینی نشده است، گفت: پرمصرف‌ها باید هزینه بیشتری بابت انرژی پرداخت کنند.

به گزارش عیارآنلاین، ابراهیم کارخانه ای در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، در پاسخ به این سوال که آیا افزایش قیمت انرژی برای سال آینده پیش‌بینی شده است، اظهار داشت: براساس مصوبه کمیسیون انرژی افرادی که تا سطح الگوی مصرف انرژی استفاده کنند افزایش قیمتی برای آنها لحاظ نشود.

ابراهیم کارخانه- عضو کمیسیون انرژی

وی درباره افراد پرمصرف و کسانی که بالاتر از الگوی مصرف انرژی در کشور مصرف می‌کنند نیز گفت:  اما کسانی که بیشتر از الگوی مصرف انرژی استفاده کنند به صورت پلکانی قیمت انرژی برای آنها محاسبه شده و باید هزینه بیشتری پرداخت کند.

کارخانه ای با تصریح بر اینکه این مسئله باید کمیسیون تلفیق به تصویب برسد، تصریح کرد: اگر این مورد توسط کمیسیون تلفیق تصویب نشود می‌توان در صحن علنی مجلس آن را مطرح کرده و مورد تصویب قرار داد.

وی با اشاره به اینکه پرداخت هزینه بیشتر بابت مصرف بیشتر اقدام معقولی است، بیان کرد: اگر قرار است قیمت انرژی افزایش داشته باشد باید برای کسانی باشد که مصرف بیشتری داشته و درآمد بالاتری دارند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با اعلام اینکه ۵ سال از اجرای قانون هدفمندی در کشور می‌گذرد، اظهار داشت: این مدت برای شناسایی افراد پردرآمد و قطع یارانه آنها کافی بود و اگر دولت برای شناسایی این افراد اراده کند به طور قطع در گام اول به نتیجه می‌رسد.

کارخانه ای با اشاره به اینکه سالانه ۴۲ هزار میلیارد تومان یارانه به ۷۶ میلیون نفر در کشور پرداخت می‌شود، تاکید کرد: به طور قطع تمامی این افراد به یارانه نیاز نداشته و دولت باید در این رابطه قاطعیت لازم را نشان دهد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بر شناسایی افراد پردرآمد برای قطع یارانه تاکید کرد و گفت: قاطعیت دولت در زمینه شناسایی و قطع یارانه افراد پردرآمد کمک به اقشار کم‌درآمد و محروم جامعه است.

وی همچنین از سفر رئیس مجلس شورای اسلامی در روزهای پایانی به استان همدان خبر داد و گفت: حضور در شورای اداری استان همدان، دیدار و نشست با فعالان اقتصادی همدان و دیدار با ائمه جماعات استان از مهمترین برنامه‌های دکتر لاریجانی در شهرستان همدان است.

نماینده مردم همدان و فامنین بیان کرد: رئیس مجلس در شهرستان‌های بهار، کبودراهنگ، رزن، تویسرکان و ملایر حاضر می‌شود که افتتاح سد سرابی و شرکت در اجتماع مردمی تویسرکان از دیگر برنامه‌‎های دکتر لاریجانی در همدان است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: