۱ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۵

مدیرعامل مپنا: بی‌گمان در صنعت برق بی‌نیاز از خارج هستیم

مدیرعامل مپنا با اعلام اینکه مپنا امروز با ۹هزار مگاوات نیروگاه در حال بهره‌برداری و ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های سرمایه‌گذاری در دست احداث، بزرگ‌ترین تولیدکننده خصوصی برق کشور است، گفت: بی‌گمان در صنعت برق بی‌نیاز از خارج هستیم.

به‌گزارش عیارآنلاین، عباس علی‌آبادی در آیین آغاز بهره‌برداری از بخش بخار نیروگاه سیکل ترکیبی پره‌سر شهرستان رضوان شهر استان گیلان که با حضور معاون اول رییس‌جمهوری، وزیر نیرو و رییس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، اظهار داشت: بازده نیروگاه پره‌سر به‌دلیل شرایط ویژه و ساخت‌گاه آن، از سطح متوسط نیروگاه‌های کشور بالاتر است.

عباس علی آبادی - مدیر عامل مپنا

وی افزود: امروز صنعت برق یکی از صنایع پرافتخار کشور است و بی‌گمان در صنعت برق بی‌نیاز از خارج هستیم و به‌همت مدیران جمهوری اسلامی، صنعتی پایه‌گذاری شده است که می‌توانیم به ظرفیت‌های آن افتخار کنیم.
وی خاطرنشان کرد: البته صنعت برق از نظر اقتصادی با مسایلی مواجه است که اجرای پروژه‌های نیروگاهی را با چالش‌هایی مواجه کرده است و اگر بتوانیم از منابع تحصیل‌شده درآمد برق، بودجه در اختیار این صنعت بگذاریم، سالانه حدود پنج میلیارد دلار از محل اجرای بخش بخار نیروگاه‌ها صرفه‌جویی خواهد شد.
وی در پایان تصریح کرد: مپنا امروز با ۹هزار مگاوات نیروگاه در حال بهره‌برداری و ۴۵۰۰ مگاوات نیروگاه‌های سرمایه‌گذاری در دست احداث، بزرگ‌ترین تولیدکننده خصوصی برق کشور محسوب می‌شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: