۲۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۷
رهایی در گفت‌وگویی مطرح کرد

تأخیر در اجرای مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی/ میزان نظارت شورا بر دانشگاه‌ها پایین است

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر با بیان اینکه میزان نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر دانشگاه‌ها پایین است، گفت:‌ اجرای مصوبه‌‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی باید در حد مصوبه‌های مجلس باشد ولی در برخی موارد با تأخیر مواجه می‌شود.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا رهایی عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت‌وگویی گفت: نظارت شورای عالی انقلاب فرهنگی بر دانشگاه‌ها نظارت خاصی نیست و تنها بخشی از برنامه‌ریزی ها از سوی شوراهایی که در وزارت علوم مستقر هستند پیگیری می‌شود. یعنی در حوزه نظارتی دانشگاه ها عملکردی نیست. البته همین میزان ارتباط حد مناسبی است.

رهایی

وی افزود: مصوبه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی مانند مصوبه‌های مجلس است که باید اجرا شود ولی در برخی موارد اجرای این مصوبه‌ها با تأخیر مواجه می‌شود.

رهایی با اشاره به مصوبه تأیید اعضای هیأت امنای دانشگاه‌ها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی، گفت: هیأت امنای دانشگاه‌ها به لحاظ جایگاه باید به عنوان بالاترین مرکز تصمیم‌گیری در دانشگاه‌ها باشند و تغییر در اعضای هیأت امنا نباید تابع تلاطم در دولت‌ها باشد و به همین دلیل این مصوبه مناسب است زیرا اعضای هیأت امنای دانشگاه‌ها با شاخص‌های مشخصی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی ارزیابی و انتخاب می‌شوند.

وی گفت: در دنیا اعضای هیأت امنا متغیر نیستند و افراد با صلاحیت در این حوزه انتخاب می‌شوند و جامع‌ترین تصمیمات را برای دانشگاه‌ها می‌گیرند تا دانشگاه به هدف خود برسد که این کار در دنیا تجربه شده است و می‌تواند به روند پیشرفت دانشگاه‌های ما نیز کمک کند.

منبع : فارس

تلگر

چهره‌

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: