عضو کمیسیون آموزش مجلس در گفت‌وگویی اعلام کرد

جلوگیری از واگذاری مدارس دولتی با دانش‌آموز به بخش خصوصی در سال آینده

عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت: در بودجه ۹۴ تأکید می‌کنیم وزارت آموزش و پرورش حق ندارد مدارسی که فعال و دارای دانش‌آموز هستند را تحت هیچ شرایطی به بخش خصوصی واگذار کند.

به گزارش عیارآنلاین، جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی در پاسخ به این پرسش که «دلایل پیشنهاد نمایندگان برای ممنوعیت واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی در لایحه بودجه سال ۹۴ چیست؟»، اظهار داشت: در قانون بودجه سال ۹۳ حکمی وجود دارد که بر اساس آن وزارت آموزش و پرورش می‌تواند از مدارس غیردولتی خرید خدمات کند اما وزارت آموزش و پرورش عکس آن عمل کرده است.

جبار کوچکی نژاد

وی ادامه داد: آموزش و پروش، برخی مدارس دولتی را به بخش خصوصی واگذار کرده است و ما نسبت به این موضوع اعتراض داریم؛ وزیر آموزش و پرورش به کمیسیون آمد و از وی در خصوص اینکه «آیا برای انجام این کار قانون دارد یا خیر» سؤال کردیم ولی از پاسخ قانع نشدیم.

کوچکی‌نژاد اضافه کرد: برای اینکه آموزش و پرورش این بند قانونی را بر عکس عمل نکند، در بودجه ۹۴، قانونی اضافه می‌کنیم که وزارت آموزش و پرورش حق ندارد مدارسی که فعال هستند را تحت هیچ شرایطی به بخش خصوصی واگذار کند.

وی خاطر نشان کرد: البته قانون فروش ساختمان‌های اضافی در روستاها و جایی که مورد نیاز نیست، به قوت خود باقی است و در تبصره ۱۳ به طور شفاف گفته‌ایم؛ اما مدارسی که دولتی‌ بوده و دارای دانش‌آموز هستند نباید به بخش خصوصی واگذار شود.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: