۲۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۵
بانک مرکزی:

پروانه معادن به عنوان وثیقه برای دریافت وام پذیرفته می‌شود

بانک مرکزی در واکنش به استنکاف برخی بانک ها از پرداخت وام به بخش معدن تاکید کرد شبکه بانکی کشور باید نگاه و حمایت ویژ‌ه‌ای را نسبت به این بخش معطوف نماید و پروانه بهره‌برداری معادن را به عنوان وثیقه بپذیرد.

به گزارش عیارآنلاین، بانک مرکزی بر اساس تبصره ذیل ماده ۹ قانون اصلاح قانون معادن مصوب ۲۲/۸/۱۳۹۰ مجلس شورای اسلامی تاکید کرد مؤسسات مالی نظیر بانک‌‌ها مکلفند معادن دارای پروانه بهره‌برداری را به عنوان وثیقه و تضمین اعطاء و بازپرداخت تسهیلات مالی بپذیرند.

معدن

با توجه به اهمیت و جایگاه بخش معدن در توسعه اقتصادی کشور و ارزش افزوده و اشتغال‌زایی قابل ملاحظه این بخش، بانک مرکزی شبکه بانکی کشور را موظف کرد تا با رعایت قوانین و مقررات حاکم، نگاه و حمایت خاص و ویژ‌ه‌ای را نسبت به این بخش معطوف نماید.

اداره کل مقررات، مجوز‌های بانکی و مبازره با پولشویی بانک مرکزی در پی استنکاف، مسامحه و یا بعضاً اظهار بی‌اطلاعی برخی از بانک‌ها از وجود چنین قانون و ضابطه‌ای ضمن ارسال این بخشنامه برای مدیران عامل کلیه بانک‌ها‌ (به استثنای بانک‌های قرض‌الحسنه)، شرکت دولتی پست‌بانک و مؤسسات اعتباری غیربانکی از آنها خواست تا ضمن ابلاغ این موارد به واحدهای ذی‌ربط، بر حسن اجرای آن نظارت کنند.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: