۱۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸

صرافی‌ها در نوسانات اخیر ارز نقش نداشتند؛ کاهش«قیمت نفت» عامل گرانی دلار

معاون نظارتی بانک مرکزی با تأکید براینکه صرافی‌ها در نوسانات اخیر ارز نقشی نداشته اند، گفت: کاهش قیمت جهانی نفت و به دنبال آن کاهش درآمدهای ارزی کشور مهمترین عامل نوسانات اخیر ارز است.

به گزارش عیارآنلاین، حمید تهرانفر در گفت‌وگویی در پاسخ به اینکه آیا در التهابات اخیر بازار ارز صرافی‌ها هم نقش داشته اند یا خیر؟ گفت: صرافی‌ها خلافی در این زمینه انجام نداده اند و تنها قیمت‌ها با تغییراتی همراه شده است.

تهرانفر

تهرانفر با بیان اینکه مجوزهای صرافی‌های متقاضی در حال صدور است و مشکل عجیب و خاصی در این حوزه نداریم، گفت: بانک مرکزی می‌خواهد به تمام متقاضیانی که از قبل نام نوشته اند مجوز صرافی بدهد.

وی در پاسخ به تاکید خبرنگار ما مبنی براینکه آیا مانند سال های ۹۱ و ۹۲ در نوسانات بازار ارز سفته بازی و سوداگری نقش خاصی دارد یا خیر؟ تصریح کرد: ممکن است اگر بازار از کنترل خارج شود این اتفاقات تکرار شود اما الان اینطور نیست.

تهرانفر ضمن تأکید براینکه بانک مرکزی مشکلی در مدیریت بازار ارز ندارد در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی براینکه در دوره فعلی مهمترین عامل نوسان در بازار ارز کاهش قیمت جهانی نفت می باشد؟ گفت: مجموعه دلایلی در نوسانات اخیر بازار ارز نقش داست اما مهمترین عامل کاهش قیمت نفت و نقش عربستان صعودی در این جریانات بود.

به گفته معاون نظارتی بانک مرکزی، کاهش قیمت جهانی نفت و اثرات آن در بودجه عامل مهمی در نوسانات نرخ ارز در بازار آزاد می باشد.

وی در مورد وضعیت صندوق مهر امام رضا (ع) گفت: پرونده این صندوق نیز مانند سایر موسسات از جمله آرمان و نور و … در بانک مرکزی در حال بررسی است.

تهرانفر با بیان اینکه صندوق مهر امام رضا (ع) در زمان دولت قبل بدون مجوز ایجاد شده بود، تصریح کرد: این صندوق کارهای مربوط به اخذ مجوز را انجام داده و هم اکنون در حال انجام بروکراسی اداری است.

منبع : تسنیم

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: