سرپرست دانشگاه فرهنگیان در جمع خبرنگاران:

مجلس تصمیم نهایی درباره متعهدین به خدمت را می‌گیرد/ موجودیت دانشگاه حفظ می‌شود

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در خصوص حذف قانون متعهدین به خدمت این دانشگاه گفت: در شرایط احتمالی لغو قانون متعهدین به خدمت دانشگاه فرهنگیان موجودیت خود را حفظ خواهد کرد.

به گزارش عیارآنلاین، محمود مهرمحمدی سرپرست دانشگاه فرهنگیان در حاشیه مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری آموزش و پرورش با وزارت کشور و در پاسخ به این پرسش که وضعیت حذف قانون متعهدین به خدمت که از سوی معاون رئیس جمهور اعلام شده چگونه است اظهار داشت: به زودی اطلاعیه‌ای از سوی دانشگاه فرهنگیان اعلام خواهد شدو موضع رسمی خودمان را اعلام می‌کنیم.

دکتر مهرمحمدی

وی افزود: حذف قانون متعهدین به خدمت از طریق مجلس شورای اسلامی رسیدگی خواهد شد و تصمیم نهایی را مجلس می‌گیرد.

مهرمحمدی در خصوص موجودیت دانشگاه فرهنگیان، خاطر نشان کرد: حتی در شرایط احتمالی لغو قانون متعهدین به خدمت موجودیت دانشگاه فرهنگیان به هر عنوان نباید آسیب ببیند و دانشگاه باید با قوت به ماموریت حاکمیتی خود که تربیت معلم است ادامه دهد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان افزود: باید طراحی کنیم در شرایط احتمالی پس از لغو قانون متعهدین به خدمت، این دانشگاه بتواند کار خود را ادامه دهد و نیروی انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش را تامین کند.

وی تاکید کرد: دانشگاه فرهنگیان به هیچ عنوان موجودیتش نباید با قانون متعهدین به خدمت پیوند زده شود و این پیام ما است.

مهرمحمدی با اشاره به اینکه در خصوص قانون حذف متعهدین خدمت معاون رئیس جمهور نامه‌ای ارسال کرد و دلایل خود را در آن عنوان کرد گفت: بیشترین دلیل حذف این قانون جنبه اقتصادی است و به هر حال اظهار نظر در این زمینه توسط موافقان و مخالفان صورت گرفته و مجلس تصمیم می‌گیرد.

وی ادامه داد: نکته مهم این است که حتی اگر این قانون لغو شود موجودیت دانشگاه فرهنگیان آسیب نبیند.ژ

مهر محمدی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه دانشگاه فرهنگیان برای حمایت از عدم لغو این قانون چه کاری انجام می‌دهد، تصریح کرد: قانون آثار مثبت و منفی دارد و پیشنهاد کرده بودیم این قانون را داشته باشیم اما با توجه به تضمین شغلی که در دانشجو معلمان ایجاد می‌کند باعث رخوت و آسیب انگیزشی می‌شود و اگر بتوان از آثار منفی آن جلوگیری شود دوام آن مشکلی ندارد.

سرپرست دانشگاه فرهنگیان در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا پیشنهادی در خصوص این که این قانون در سال آخر دانشجویان اجرا شود وجود دارد، خاطر نشان کرد: اگر بخواهیم این قانون بماند می‌توان به این ایده فکر کرد اما کسانی که ارتباط علت و معلولی با متعهدین به خدمت و موجودیت دانشگاه فرهنگیان برقرار می‌کنند، این موضوع از نظر ما قابل قبول نیست و دانشگاه به حیات خود ادامه می‌دهد.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: