در جلسه امروز کمیسیون انرژِی مجلس تصویب شد:

افزایش ۳ درصدی سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی در لایحه بودجه ۹۴

عضو کمیسیون انرژِی مجلس، بایادآوری اینکه سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و گاز در لایحه بودجه سال گذشته ۲۹ درصد بوده است، گفت: پیشنهاد نمایندگان در مورد افزایش این رقم به ۳۲ درصد در جلسه امروز کمیسیون انرژِی مجلس مطرح و تصویب شد که باید در کمیسیون تلفیق مطرح و نهایی شود.

به گزارش عیارآنلاین، موسی احمدی در گفت وگویی با اشاره به جلسه امروز صبح کمیسیون انرژِی به منظور طرح و بررسی پیشنهادهای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در لایحه بودجه سال ۱۳۹۴ کل‌کشور، گفت: در این جلسه پیشنهادات و موارد متعددی مطرح شد که برخی از آنها به تصویب رسید و باید در کمیسیون تلفیق بررسی و نهایی شود.

موسی احمدی

نماینده مردم دیر،کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای افزود: افزایش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای حاصل از صادرات نفت وگاز یکی از پیشنهادهایی بود که نمایندگان در این جلسه عنوان کردند.

عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: طبق برنامه پنجم توسعه سهم صندوق توسعه ملی از صادرات نفت و گاز از ۲۰ درصد شروع شده و هر سال باید سه درصد به این سهم اضافه شود و با توجه به اینکه سال آینده سال پایانی برنامه پنجم توسعه است پس در سال ۹۴ سهم صندوق توسعه ملی باید به ۳۲ درصد افزایش یابد.

احمدی ادامه داد: این در حالی است که دولت در لایحه بودجه سال ۹۴ پیشنهادی دولت سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز را ۲۰ درصد اعلام کرده است و این رقم مورد تائید نمایندگان نیست و پیشنهاد اصلاح آن را مطرح کردند.

وی بایادآوری اینکه سهم صندوق توسعه ملی از منابع صادرات نفت و گاز در لایحه بودجه سال گذشته ۲۹ درصد بوده است، تصریح کرد: پیشنهاد نمایندگان در مورد افزایش این رقم به ۳۲ درصد در جلسه امروز کمیسیون انرژِی مجلس مطرح و تصویب شد که باید در کمیسیون تلفیق مطرح و نهایی شود.

به پایه این گزارشدر تبصره ۲ ماده واحده لایحه بودجه ۹۴ سهم صندوق توسعه از صادرات نفت و گاز ۲۰ درصد منظور شده که این مغایر ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم و بند ۱۸ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی است که در آن افزایش سالیانه سهم صندوق توسعه ملی از منابع حاصل از صادرات نفت و گاز تا قطع وابستگی بودجه به نفت پیش‌بینی شده است.

منبع : خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: