نکو:

اخذ سود های کلان بانکی از مردم در سایه نظارت ضعیف بانک مرکزی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از نرخ سود بالای وام های بانکی در کشور گفت: با وجود اینکه بانک ها ملزم به رعایت نرخ سود ۲۲ درصدی در ارائه تسهیلات بانکی هستند اما بیشتر بانک ها نرخ سود های بانکی را به نحوی محاسبه می کنند که مردم مجبور به ارائه سود بیشتر به بانک ها بشوند.

به گزارش عیارآنلاین، ابراهیم نکو در گفت و گویی درباره وضعیت نابسامان نرخ سودهای بانکی در کشور گفت: باید پذیرفت نرخ سود تسهیلات بانکی که به مردم ارائه می شود بالا است و متاسفانه بانک ها سود وام های بانکی را به نوعی محاسبه می کنند که مردم مجبورند از ۲۲ درصد قانونی بیشتر به بانک سود بپردازند.

ابراهیم نکو

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در حال حاضر موضوع ناهماهنگی در پرداخت سود سپرده های مردمی از سوی بانک ها وجود دارد به صورتیکه برخی از بانک ها و موسسات مالی بیشتر از سود مصوب قانونی به سپرده ها سودعلی الحساب می دهند که این موضوع رقابت بانک ها را در جذب سپرده ها دشوار کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم تصریح کرد: در هر صورت عملکرد سیستم بانکی کشور ضعف دارد که موضوع عدم هماهنگی در تعیین نرخ سودهای بانکی، یکی از نشانه های آن است.

نکو ادامه داد: یکی از مسائلی که بسیاری از مردم در ملاقات های مردمی عنوان می کنند این است که در زمینه دریافت وام های قرض الحسنه، بانک ها شدیدا سخت گیری می کنند که این صحیح نیست.

وی گفت: متاسفانه بسیاری از بانک های کشور تنها به سودآوری بانک ها فکر می کنند و گویا وظایف حاکمیتی خود را فراموش کرده اند که باید به این موضوعات رسیدگی شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره وضعیت بازار ارز یاد آور شد: احساس می شود بانک مرکزی به زمینه های کنترل نوسانات شدید بازار ارز توجهی نمی کند که البته این موضوع می تواند به اقتصاد کشور ضربه وارد کند.

منبع : خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: