معاون وزیر آموزش و پرورش: حرکت به سمت سیاست های دولت آنگونه که باید ، باشد ، نیست

معاون پرورش و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت:حرکت آموزش و پرورش نسبت به سیاست های دولت تدبیر و امید آنگونه که باید و شاید نیست و این مساله را باید همکاران پرورشی دامن بزنند.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا کفاش روز یکشنبه در گردهمایی معاونان پرورشی و فرهنگی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور افزود: تربیت سیاسی اجتماعی دانش آموزان یکی از سیاست های تربیتی این وزارتخانه است. ما مصمم به انتشار نشریه تربیت سیاسی اجتماعی تا ۱۲ شماره هستیم و بنا داریم برای دیگر ساحت های تربیتی آموزش و پرورش نیز نشریه جداگانه منتشر کنیم.

حمیدرضا کفاش

وی با بیان اینکه انتشار دو شماره از نشریه تربیت سیاسی اجتماعی توسط وزارت آموزش و پرورش عکس العمل های متفاوتی را در جامعه به همراه داشت، اضافه کرد: خطوط قرمز برای ما رهبری معظم انقلاب، نظام، تفکر تشیع و دفاع مقدس است.

کفاش یادآورشد: تحلیل وضعیت دولت ها بر هر دولت دیگری امکان پذیر بوده اما به دلیل جو حاکم بر کشور هنوز استان هایی داریم که نشریه تربیت سیاسی اجتماعی را برغم دستور وزیر آموزش و پرورش توزیع نکرده اند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه در این نشریه از بهترین قلمزنان کشور دعوت به همکاری کرده ایم، افزود: زمانی تربیت سیاسی اجتماعی حرف و فعالیت اول امور تربیتی بوده است.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقد صحیح و سالم را به جان می پذیرد اظهار کرد میدان نقد برای معتقدان دولت یازدهم باید فراهم شود نه برای کسانی که با اصل اندیشه اعتدال مخالف هستند.

کفاش اضافه کرد: دانش آموزان ما ضمن اینکه به سرود همگانی و تئاتر نیاز دارند باید برنامه های قرآنی هم داشته باشند که البته تمامی این فعالیت ها باید ساماندهی شود تا هیچ یک از دانش آموزان از زیر چتر تربیتی بیرون نیایند.

** به نحو احسن وظایف را انجام نداده ایم

وی در ادامه گفت: حرکت آموزش و پرورش نسبت به سیاست های دولت تدبیر و امید آنگونه که باید و شاید نیست و این مساله را باید همکاران پرورشی دامن بزنند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: انتظار از آموزش و پرورش بویژه در حوزه پرورشی در راستای تشریح، توضیح، حضور در صحنه و دفاع از سیاست های دولت تدبیر و امید وجود دارد.

کفاش گفت: ما پرورشی ها وظایفی که به عهده داریم به نحو احسن انجام نداده ایم دولتی با انتخاب مردم سر کار آمده اصول و مبانی را اعلام کرده و اینک به حمایت، تحلیل و حضور در صحنه نیاز دارد.

گردهمایی معاونان پرورشی و فرهنگی ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور که از امروز – ۹ آذرماه – در اردوگاه شهید باهنر آغاز به کار کرده است، با برگزاری نشست های تخصصی تا ۱۱ آذرماه ادامه دارد.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: