معاون وزیر: هدف وزارت آموزش و پرورش توسعه و تقویت مدارس غیردولتی است

معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده گفت: هدف این وزارتخانه توسعه و تقویت مدارس غیردولتی در راستای افزایش کیفیت در امر تعلیم و تربیت است.

به گزارش عیارآنلاین، مرضیه گرد روز چهارشنبه در گردهمایی موسسین مدارس غیردولتی خراسان رضوی در مشهد افزود: نگاه حاکم بر آموزش و پرورش، پرورش عبدصالح و تربیت فرزندان این کشور توسط افراد الهی است.

مزضیه گرد

وی گفت: بنابراین نگاه به آموزش و پرورش در کشور نگاه الهی می باشد و در این مسیر فرآیند تعلیم و تربیت از اهمیت بسزایی برخوردار است.

رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده افزود: در همین راستا مرکز آموزش نیروی انسانی ویژه مدارس غیردولتی راه اندازی شده تا معلمان این بخش نیز آموزشهای لازم را فراگیرند.

وی ادامه داد: شهریه مدارس غیردولتی باید بر اساس معلمان خوب و شرایط و امکانات آنان تعیین شود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: این اقدامات در راستای ارتقا کیفیت در مدارس غیردولتی انجام می شود تا مدارس این بخش به ارتقا امکانات و کیفیت کار خود بیش از پیش بپردازند.

وی افزود: مدارس غیردولتی تا پایان سال تحصیلی جاری فرصت دارند به ارتقا کیفیت آموزشی و پرورشی خود بپردازند، در غیر اینصورت مدارسی که کیفیت مورد تایید در این دو بخش را نداشته باشند تعطیل خواهند شد.

گرد در ادامه تاکید کرد: در حال تبدیل شاخصهای کمی به شاخصهای کیفی در آموزش و پرورش هستیم.

وی ادامه داد: طبق تفاهمنامه میان وزارت آموزش و پرورش با وزارت راه و شهرسازی قرار شد زمینهایی که با کاربری آموزشی شناسایی شده اند و وزارت آموزش و پرورش توان ساخت آن را ندارد تحت شرایط و تسهیلاتی در اختیار بخش غیردولتی گذاشته شود.

رییس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکتهای مردمی و خانواده گفت: در این راستا ۲۵ درصد قیمت زمین به صورت نقدی دریافت و بقیه طی اقساط ۲۰ ساله پرداخت شود لذا فرصت خوبی برای مدارس غیردولتی فراهم می شود.

وی در ادامه افزود: در راستای اصلاح وضع تعلیم و تربیت و بهبود شرایط باید بیش از پیش در تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بکوشیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین گفت: موسسان مدارس غیردولتی در دو برهه پس از انقلاب اسلامی با مشارکت خود کمک فراوانی به دولت کرده اند که این روند هم اکنون نیز تداوم دارد.

وی با اشاره به اینکه امام راحل و رهبر معظم انقلاب بارها بر ضرورت امر خطیر مدرسه سازی تاکید کرده اند افزود: امسال نیز یکبار دیگر حضور و حمایت موسسان مدارس غیردولتی به همکاری با دولت آمده است و شاهد این هستیم که در مناطق محروم و سختگذر هم دانش آموزان از نعمت تعلیم و تربیت بهره مند شده اند.

او گفت: هم اکنون بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار دانش آموز در سطح کشور زیر پوشش مدارس غیردولتی هستند.

منبع : ایرنا

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: