فولادگر: دیپلماسی نفتی ایران برای جلوگیری از سقوط قیمت نفت فعال شود

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی مجلس، با بیان اینکه قیمت نفت در بودجه سال آینده حدود ۷۰ دلار تعیین می‌شود، گفت: با توجه به روند کاهشی قیمت نفت در شرایط کنونی، قطعا امسال با کسری بودجه مواجه می‌شویم و در سال آینده هم دولت باید در تعیین قیمت نفت پیش بینی لازم را انجام دهد.

به گزارش عیارآنلاین، حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگویی با اشاره به کاهش دوباره قیمت جهانی نفت، گفت: متأسفانه شاهد هستیم که قیمت نفت در شرایط کنونی به پایین‌ترین سطح رسیده که این اتفاق در چند سال اخیر بی‌سابقه بوده است.

فولادگر- کمیسیون صنایع مجلس

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به روند کاهشی قیمت نفت در شرایط کنونی، قطعا امسال با کسری بودجه مواجه می‌شویم و در سال آینده هم دولت باید در تعیین قیمت نفت پیش بینی لازم را انجام دهد.

وی با بیان اینکه دولت باید در بودجه سال ۹۴ تمام تمهیدات را برای جلوگیری از کسری بودجه بیاندیشد، افزود: قطعا تنها راه‌کار برای جلوگیری از کسری بودجه در سال آینده توجه ویژه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است، زیرا اقتصاد وابسته به نفت با نوسان قیمت این فرآورده آسیب‌های جدی را می بیند، اما کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی آسیب پذیری کشور را نسبت به این موضوعات کمتر می‌کند.

فولادگر بر لزوم تلاش و فعال شدن دیپلماسی دولت برای جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت نفت تأکید کرد و افزود: دولت باید با استفاده از ابزارهای خود به‌ویژه در اوپک اقداماتی را برای تثبیت و افزایش دوباره قیمت این محصول بیاندیشد.

رئیس کمیسیون حمایت از تولید ملی و نظارت بر سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی،با اعلام اینکه قیمت نفت در بودجه سال آینده باید زیر ۷۰ دلار تعیین شود، افزود: هم‌اکنون عدد قطعی نمی‌توان در این رابطه اعلام کرد، اما قطعا قیمت نفت در حدود ۷۰ دلار تعیین می شود.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: