نادران: حذف۱۲۰ هزار نفر ازدریافت یارانه نقدی رقم قابل توجهی نیست

عضو هیات رییسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: حذف حدود ۱۲۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی به هیچ عنوان رقم قابل توجهی محسوب نمی شود، بلکه دولت باید از میان ۷۵ میلیون نفر یارانه بگیر کنونی، دهک های پردرآمد را شناسایی و از دریافت یارانه محروم کند.

به گزارش عیارآنلاین، الیاس نادران در گفت و گویی در رابطه با گمانه زنی های مطرح شده مبنی بر احتمال اجرای فاز سوم هدفمندی یارانه ها در سال آینده، گفت: هنوز فاز دوم این قانون اجرایی نشده و در این وضعیت، صحبت از اجرای فاز سوم کاملا غیر منطقی و نسنجیده است.

الیاس نادران

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس شورای اسلامی افزود: البته نکته حائز اهمیت اینکه افزایش قیمت برق، گاز و آب به معنای اجرای فاز سوم نبوده، بلکه اصلاح جزئی برخی قیمتها است.

وی تصریح کرد: اجرای یک فاز به زمانی گفته می شود که شاهد یک اتفاق مهم در ساختار اقتصادی کشور باشیم، لذا این افزایش قیمتها به معنی اجرای فاز سوم قانون هدفمندی یارانه ها نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم در رابطه با اقدام دولت برای حذف یارانه ایرانیان مقیم خارج از کشور نیز بیان کرد: حذف حدود ۱۲۰ هزار نفر از دریافت یارانه نقدی به هیچ عنوان رقم قابل توجهی محسوب نمی شود، بلکه دولت باید از میان ۷۵ میلیون نفر یارانه بگیر کنونی، دهک های پردرآمد را شناسایی و از دریافت یارانه محروم کند.

نایب رییس اول کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس همچنین پیشنهاد داد که دولت وظیفه قانونی خود را اجرایی و اقشار مرفه را از دریافت یارانه محروم کند، اما اکنون این اتفاق به هیچ عنوان رخ نداده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس در پاسخ به این سوال که چه معیاری برای شناسایی اقشار پردرآمد وجود دارد، گفت: در قانون میزان درآمد و هزینه اقشار مرفه تعیین شده و نیاز است که دولت با شناسایی این اقشار و حذف آنها، از هزینه های جاری بکاهد.

منبع: خانه ملت

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: