دهدشتی:

دولت برای کاهش قیمت نفت فکر کرده است/بودجه ۹۴ براساس سیاست های اقتصاد مقاومتی بسته شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه با توجه به کاهش قیمت جهانی نفت در بودجه سال آینده قیمت نفت زیر ۷۰ دلار تعیین خواهد شد، گفت: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی باید در مورد اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری و همچنین هزینه کردها تجدیدنظر جدی صورت گیرد.

به گزارش عیارآنلاین، سید حسین دهدشتی در گفت وگویی در خصوص تاثیر کاهش قیمت جهانی نفت بر تدوین لایحه بودجه سال ۹۴ ، با یادآوری اینکه قیمت نفت در بودجه سال جاری با توجه به نوساناتی که وجود داشت ،گفت: در مورد قیمت نفت در بودجه سال آینده نرخ ۷۵ تا ۸۰ دلار مطرح شده بود که با توجه به تحولات اخیر و کاهش قیمت جهانی نفت طبیعتا این رقم باید خیلی کمتر از این دیده شود.

سید حسین دهدشتی

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی افزود: طبیعتا با توجه به تصمیم اخیر اوپک گرفته کاهش قیمت نفت باید بر عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی و هزینه های جاری دولت تجدیدنظر جدی صورت گیرد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه باید بودجه سال ۹۴ واقع بینانه بسته شود، تاکید کرد: در مورد رکود داخلی نیز باید برنامه ریزی و نگاه ویژه ای از سوی دولت در بودجه سال آینده صورت گیرد.

دهدشتی اظهارامیدواری کرد: مطمئنا وضعیت قیمت‌ نفت درآینده به این صورت نخواهد ماند و ما شاهد افزایش قیمت خواهیم بود اما نمی توانیم بر اساس این منطق که قیمت‌ها صعودی خواهد شد بودجه را به نحوی که بعدا دچار مشکل و کسری شویم ببندیم.

نماینده مردم آبادن در مجلس با یادآوری اینکه خوشبختانه دولت در خصوص قیمت نفت و بحث بودجه فکر می کنند و برنامه دارند، تصریح کرد: نسبت به این مسئله خوش بین هستیم و امیدواریم که یک بودجه منطقی و واقع بینانه و نه خوش بینانه برای سال ۹۴ دیده شود.

به پایه این گزارش  نفت سبک آمریکا برای تحویل در ماه ژانویه روز جمعه با هفت دلار و ۵۴ سنت کاهش در هر بشکه به ۶۶ دلار و ۱۵سنت در هر بشکه سقوط کرد و به پایین‌ترین قیمت پنج سال اخیر رسید. آخرین باری که بازار کاهش ۱۰ درصدی قیمت نفت را تجربه کرده بود مارس ۲۰۰۹ بوده است.

منبع : خانه ملت

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: