عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفت‌وگو‌یی خبر داد

فاز جدید هدفمندی یارانه‌ سال آینده باید اجرا شود/ عدم اجرا نیاز به قانون دارد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت:‌ دولت باید فاز جدید هدفمندی یارانه را در لایحه بودجه ۹۴ پیش بینی کند و اجرایی شود، زیرا عدم اجرا نیاز به قانون دارد.

به گزارش عیارآنلاین، سید محمد حسین میرمحمدی نماینده گلپایگان و خوانسار در گفت‌وگویی در مورد اینکه آیا دولت باید مرحله جدید هدفمندی یارانه‌ها را در سال آینده اجرا کند، اظهار داشت: با افزایش نرخ حامل‌های انرژی در سال آینده موافق هستم و قانون نیز گفته دولت آن را در بودجه سالانه پیش‌بینی کند.

سید محمد حسین میرمحمدی کمیته مبارزه با زمین خواری مجلس

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه در دولت قبل طبق قانون باید هدفمندی طی ۵ سال اجرا می‌شد، تصریح کرد: این موضوع به طور کامل اجرایی نشد و در دولت فعلی یک گام آن برداشته شده و به نظر می‌رسد، دولت برای گام بعدی نباید زمان را از دست بدهد و در لایحه بودجه ۹۴ آن را پیش‌بینی کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سؤال که اگر دولت برای سال آینده اجرای مرحله جدید هدفمندی یارانه را پیش‌بینی نکند، تکلیف چیست؟ بیان داشت: چون قانون قبلی انجام نشده و اگر مسئولان به گونه‌ای دیگر می‌خواهند اجرا کنند، باید قانون یا مصوبه جدید بگذرانند و تکلیف اجرا و زمان بندی آن شفاف و روشن شود، اما در عین حال دولت می‌تواند آن را برای سال آینده اجرا کند.

وی تأکید کرد: با توجه به شرایط کشور و رکود اقتصادی دولت حتماً تصمیمی برای اجرای زمان‌بندی شده هدفمندی دارد، اما اگر دولت نمی‌خواهد برای سال بعد آن را اجرا کند، باید زمان‌بندی بدهد و تا پایان دولت کنونی این قانون به سرانجام برسد.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: