عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگویی عنوان کرد

لزوم پیش‌بینی فاز جدید هدفمندی یارانه در لایحه بودجه سال آینده

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت:‌ دولت در لایحه بودجه ۹۴ شرایط اجرای فاز جدید هدفمندی یارانه را پیش‌بینی کند.

به گزارش عیارآنلاین، سید سعید زمانیان دهکردی در گفت‌وگویی در مورد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده اظهار داشت: هر سال باید بر اساس قانون هدفمندی مرحله جدید در بودجه سالانه اعمال و اجرایی شود.

سعید زمانیان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تأکید بر اینکه دولت موظف به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است، تصریح کرد: باید قیمت حامل‌های انرژی به ارقام واقعی نزدیک شود، در حال حاضر دولت پیشنهاد خود در مورد فاز جدید هدفمندی یارانه‌ را در لایحه بودجه ۹۴ به مجلس ارائه کند.

این نماینده مجلس در پاسخ به این سؤال که آیا دولت مرحله جدید هدفمندی را سال آینده اجرا خواهد کرد، گفت: قطعاً باید ارقام ‌آن در بودجه آورده شود و قیمت حامل‌ها برای سال آینده تغییر کند.

وی در پاسخ به این سؤال که سخنگوی دولت گفته سال آینده پرداخت یارانه نقدی همانند سال جاری بدون کم کاست (به ازای هر نفر ۴۵۵۰۰تومان ماهانه) ادامه خواهد یافت و به نظر می‌رسد دولت مرحله جدید را اجرا نخواهد کرد، بیان داشت: قانون صریح و شفاف این موضوع را روشن کرده که چارچوب آن مشخص است و سال گذشته نیز با خواست نمایندگان و قانون از دولت خواسته شد تا در لایحه بودجه ۹۴ این موضوع گنجانده شود و اکنون نیز برای سال آینده به دنبال اجرای آن هستیم.

به گفته عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس قطعا بودجه ۹۴ بدون اجرای مرحله جدید هدفمندی قابل قبول نیست، البته هنوز لایحه بودجه به مجلس ارائه نشده است.

به پایه این گزارش قرار بود، طبق قانون هدفمندی یارانه، نرخ حاملهای انرژی (مانند برق، گاز، نفت، بنزین، مازوت و گازوئیل) تا پایان زمان ۵ ساله قانون هدفمندی (از ۲۸ آذر ۸۹ تا ۲۸ آذر ۹۴) آزاد شود و به معیار ۹۵درصد قیمت فوب خلیج فارس (نرخ جهانی حامل انرژی تحویل روی عرشه کشتی) برسد.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: