۸ آذر ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۳
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در رشت:

تکمیل بخش‌های زیربنایی مسکن مهر به ۵۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی با بیان اینکه تا پایان سال ۱۴۰ هزار واحد مسکن مهر به مردم واگذار می‌شود، گفت: تکمیل بخش‌های زیربنایی مسکن مهر به ۵۶ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

به گزارش عیارآنلاین، احمد اصغری مهر آبادی ظهر امروز در نشست شورای مسکن گیلان از واگذاری ۱۰ هزار واحد مسکن مهر تا پایان امسال در گیلان خبر داد و اظهار کرد: در گیلان بالغ بر ۷۵ هزار واحد مسکن مهر در دست احداث است که از این میزان ۴۲ هزار واحد افتتاح شده وتا پایان امسال ۱۰ هزار واحد دیگر به متقاضیان واگذار می‌شود.

احمد اصغری مهرآبادی

وی با اشاره به عزم دولت برای تکمیل بخش‌های مختلف مسکن مهر، افزود: برای کمک به آماده‌سازی فاز یک مسکن مهر رشت ۹۰ میلیارد ریال در نظر گرفته شده و برای تکمیل مدارس رشت و انزلی ۱۵ میلیارد ریال و برای کمک به ساخت کلانتری مسکن مهر رشت نیز یک میلیارد ریال اختصاص یافته است.

قام مقام وزیر راه وشهرسازی از اختصاص ۱۵۰۰ تن قیر برای آسفالت معابر مسکن مهر رشت خبر داد و گفت: ۵۰۰ تن برای آسفالت پروژه‌های بنیاد مسکن استان اختصاص می‌یابد.

مهر آبادی با ارائه گزارشی از روند پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر در کشور خاطرنشان کرد: از مجموع دو میلیون و ۳۰۰ هزارواحد که قرداد آنها منعقد شده بیش از دو میلیون واحد از مرحله سفت کاری عبور کرده و ساخت یک میلیون و ۶۵۰هزار واحد مسکن مهر نیز به پایان رسیده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک میلیون و ۲۲۰ هزار واحد به متقاضیان واگذار شده است، افزود: تا پایان امسال ۱۴۰ هزار واحد دیگر به مردم واگذار می‌شود.

قائم مقام وزیر راه وشهرسازی کمبود منابع مالی را از مهمترین مشکلات در بخش مسکن مهر عنوان کرد و گفت: برای تکمیل بخش‌های زیر بنایی مسکن مهر اعتباری بالغ بر ۵۶ هزار میلیارد ریال نیاز است که مقرر شد ۱۰ هزار میلیار ریال آن پرداخت و مابقی نیز در بودجه سال ۹۴ پیش بینی شود.

منبع : تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: