مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگویی مطرح کرد

نقش «بسته حمایتی» در حل برخی معضلات آموزش و پرورش/ ۳۰ هزار فرهنگی بازنشسته شدند

مدیرکل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه بسته حمایت از مؤسسان مدارس غیردولتی، در آغاز سال تحصیلی به داد آموزش و پرورش رسید، گفت: امسال یک نفر هم وارد آموزش و پرورش نشد و از طرفی حدود ۳۰ هزار نفر بازنشسته شدند.

به گزارش عیارآنلاین، محمد فاضل، مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش در گفت‌وگویی و در پاسخ به این پرسش که «موضوع بسته حمایت از مؤسسان مدارس غیردولتی و یا واگذاری مدارس دولتی به بخش خصوصی چگونه دنبال می‌شود؟»، اظهار داشت: اینکه مجلس و مردم و یا رسانه‌ها در مورد یک طرحی احساس نگرانی کنند و ایجاد سؤال و پرس و جو شود، خوب است.

آموزش و پرورش - مدرسه

وی افزود: این موضوع باعث می‌شود اگر اشکالاتی در طرحی وجود داشته باشد، بازخورد آن را در جامعه ببینیم و به سمت رفع اشکال آن برویم اما لازمه این موضوع، داشتن اشتراک است و سپس روی آن قضاوت شود.

فاضل با اشاره به اینکه بسته حمایتی، یکی از طرح‌هایی بود که امسال به داد آموزش و پرورش رسید، خاطرنشان کرد: امسال در شروع سال تحصیلی جدید حتی یک نفر هم وارد آموزش و پرورش نشد و از طرفی هم حدود ۳۰ هزار نفر از آموزش و پرورش بازنشسته شدند.

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش اضافه کرد: از طرفی در سال تحصیلی جاری تعدادی به مجموع دانش‌آموزان اضافه شده است و بر اساس آماری که وجود دارد بالای ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور داریم.

وی ادامه داد: پوشش این مجموعه تمهیداتی نیاز داشت که یکی از کارهایی که انجام شد، موضوع بسته حمایتی بود که در قالب آن بدون اینکه حقی از کسی ضایع کنیم و بدون اینکه برای کسی ایجاد حقی غیر واقعی کنیم، با به کار گرفتن مشارکت مردم و مشارکت بخش خصوصی توانستیم معضل آموزش و پرورش را در بخش نیروی انسانی، فضا و تجهیزات آموزشی حل کنیم که کار بزرگی است.

فاضل با بیان اینکه بسته حمایتی طرحی بسیار ارزشمند و خوب است که باعث شد بسیاری از معضلات آموزش و پرورش در شروع سال تحصیلی بر طرف شود، تصریح کرد: وزیر آموزش و پرورش هم چندین بار به کمیسیون آموزش مجلس رفته‌اند و این طرح را تشریح کردند و خیلی از دوستان هم تأیید کردند و از آموزش و پرورش تقدیر شد.

وی به خبرنگاری گفت: بدون تعصب می‌گویم که سال آرامی را در آغاز سال تحصیلی در آموزش و پرورش شاهد بودیم و این در حالی بود که در گذشته خیلی از مواقع کلاس‌ها تا پایان مهر بدون معلم بود و این طرح باعث شد به آموزش و پرورش کمک شود و حتی یک نفر هم وارد آموزش و پرورش نشد.

مدیر کل دفتر وزارتی آموزش و پرورش با بیان اینکه در سطح کشور ۱۲۲ هزار مدرسه وجود دارد و اگر در ۱۰ یا ۲۰ مدرسه هم این طرح اشکالاتی داشته باشد می‌توان مشکلات را مرتفع کرد، گفت: این طرح کمک به تأمین نیروی انسانی و کمک‌های جانبی برای آموزش و پرورش به همراه دارد اما با توجه به اینکه این طرح به صورت کشوری انجام شده، ممکن است اشکالاتی داشته باشد.

منبع : فارس

چهره‌ها:

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: