طبق مصوبه مجلس

وزارت بهداشت موظف به درمان بی‌قید و شرط مصدومان سوانح رانندگی شد

وزارت بهداشت موظف شد اقدامات لازم برای درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومان حوادث و سوانح رانندگی در همه واحدهای بهداشتی و درمانی دولتی و غیردولتی و همچنین در مسیر اعزام به مراکز تخصصی و مراجعات ضروری بعدی را به عمل آورد.

به گزارش عیارآنلاین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی صبح امروز (شنبه) پارلمان رسیدگی به طرح احکام دائمی لوایح بودجه‌های سنواتی را ادامه دادند و ماده ۳۹ این طرح را پس از بحث و بررسی به تصویب رساندند.

وزارت بهداشت

به موجب مصوبه مجلس، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد اقدامات لازم برای درمان فوری و بدون قید و شرط مصدومان حوادث و سوانح رانندگی در همه واحدهای بهداشتی و درمانی دولتی و غیردولتی و همچنین در مسیر اعزام به مراکز تخصصی و مراجعات ضروری بعدی را به عمل آورد.

طبق این مصوبه، برای تأمین بخشی از منابع لازم جهت ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به این مصدومان، معادل ۱۰ درصد از حق بیمه پرداختی شخص ثالث، سرنشین و مازاد به‌طور مستقیم طی قبض جداگانه به حساب درآمدهای اختصاصی نزد خزانه‌داری کل‌کشور به نام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واریز می‌شود. توزیع این منابع بین دانشگاه‌های علوم پزشکی توسط وزارتخانه مذکور با تأیید معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور بر اساس عملکرد واحدهای فوق‌الذکر بر مبنای تعرفه‌های مصوب هر سه ماه یک‌‌‌‌بار صورت می‌گیرد.

همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف شد هزینه‌کرد اعتبارات مذکور را هر شش ماه یک‌‌‌‌بار به بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور و کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گزارش کند. بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران مسئول حسن اجرای این ماده است.

منبع: فارس

۱ دیدگاه

  1. زهرا :

    سلام چرا با اینهمه متخصص خانم متاسفانه از اقایان برای قشر خانم هااستفاده میشود.میدانید درشهرستانها سونوگرافی از رحم داخل وخارج ازرحم فقط مرد انجام میدهد ؟مسئول این جریان کیست؟لطفا پیگیری فرمایید متشکر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: