یک اقتصاددان پیشنهاد کرد

افزایش ۱۰ تا ۱۵ درصدی قیمت حامل‌های انرژی در فاز سوم هدفمندی

یک اقتصاددان پیشنهاد کرد که در اجرای فاز سوم قانون هدفمندی یارانه‌ها قیمت حامل‌های انرژی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش پیدا کند.

به گزارش عیارآنلاین، علیرضا پورفرج در گفت‌وگویی درباره چگونگی میزان افزایش قیمت حامل‌های انرژی در فاز سوم هدفمندی یارانه‌ها، گفت: اعتقاد من این است که قیمت بنزین سهمیه‌ای می‌تواند تا سقف ۸۰۰ تومان افزایش پیدا کند.

هدفمندی

وی خاطرنشان کرد: ‌همچنین با توجه به رکود اقتصادی حاکم بر کشور، می‌توان انتظار داشت که قیمت حامل‌های انرژی به طور کلی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد در فاز سوم هدفمندی افزایش یابد.

پورفرج با بیان اینکه مسیری که برای اجرای هدفمندی یارانه‌ها طی شده باید ادامه پیدا کند، اظهار کرد: نکته مهم این است که ما باید این مسیر را درست ادامه دهیم.

یارانه بگیران ثروتمند حذف شوند

وی همچنین با تاکید بر اینکه یارانه‌ بگیران ثروتمند باید از دریافت یارانه حذف شوند گفت: در قانون هم آمده است که اقشار ثروتمند جامعه نباید یارانه دریافت کنند. همچنین قانون تصریح کرده کسانی که اطلاعات اشتباه نیز بدهند تمام یارانه دریافتی را باید بازگردانند. اما متاسفانه هیچ اقدامی در زمینه حذف این ۱۰ میلیون نفر انجام نمی‌شود که خود جای سوال دارد.

عضو هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی درباره دلایل حذف نشدن دهک‌های بالای درآمدی از دریافت یارانه نقدی تصریح کرد: تصور من این است که این یک حرکت سیاسی است و با توجه به نزدیک بودن انتخابات مجلس نوعی وزن کشی سیاسی به شمار می‌رود.

این کارشناس اقتصادی گفت: اما به طور کلی حذف ۱۰ میلیون ثروتمند یارانه‌بگیر که وزیر اقتصاد هم اعلام کرده بود که امکان شناسایی آن‌ها وجود دارد می‌تواند یک منبع عمده درآمدی را برای دولت ایجاد کند.

منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: